16 Yıllık Emekten Sonra İlk Ghost Recon İçin Heroes Unleashed Modu Çıktı

YAZAN Mert Köse

Mod, Ghost Recon'u yepyeni bir oyun haline getiriyor.

Tom Clancy's Ghost Recon, bundan 17 sene önce, 2001 senesinde Xbox, PlayStation 2, PC ve GameCube'e çıkarak bugün bile devam eden Ghost Recon oyunlarının öncüsü olmuştu. Mod geliştiricisi Apex Mods da bu oyunu oldukça beğenip, 2002 senesinde oyuna daha fazla gerçekçilik katacak olan Heroes Unleashed isminde bir mod üzerinde çalışmaya başladı. Uzun, ama çok uzun bir süreden sonra Apex Mods nihayet modu bitirip ilk versiyonunu oyunculara sunmayı başardı. Dile kolay, 16 sene sevgili Oyungezerler. Apex Mods'un azmini takdir etmek gerek.

Heroes Unleashed oyuna daha fazla taktiksel gerçekçilik kattığı gibi oyunu oldukça da zorlaştırıyor. Ancak ApexMods gerçek hayatın da zor olduğunu, ancak bu durumun insanlara özgürlük kattığını söylüyor.

Mod sadece realistiklik üzerine odaklanmamış. Oyuna 300'den fazla harita, daha iyi bir yapay zeka, bir sürü araç, singleplayer ve co-op bölümleri de eklenmiş. Apex Mods resmen yeni bir Ghost Recon yapmış diyebiliriz.

Moddb üzerinden yapılan röportajda geliştirici serinin son oyunlarının gidişatının kendisini üzdüğünü belirtmiş. Serinin gerçekçi squad tabanlı bir oynanıştan casual oyuncuları memnun etmek için sığ bir Holywood aksiyonuna döndüğünü söylüyor. Apex Mods ayrıca oyunun motorunun modlanabilir düzeyde olduğunu, ancak gerçekçi fizikler için sayısız denemeler yaptığını da söylemiş.

Modun web sayfasına buradan, Moddb sayfasına ise buradan erişebilirsiniz.  Ancak şimdiden uyaralım, mod sizden en az 30 GB istiyor. Aşağıdaki 9 dakikalık videodan ise oynanışı seyredebilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER