Dontnod'ın Üzerinde Çalıştığı Tek Oyun Vampyr Değil, Diğerleri Yolda

YAZAN Eser Güven

Dontnod dört koldan çalışıyor

Life is Strange ile tanıdığımız ve şu aralar harıl harıl Vampyr'i tamamlamakla uğraşan Fransız Dontnod stüdyosu meğer başka oyunlar üzerinde de çalışıyormuş. Hem de bir veya iki değil, tam üç tane yeni oyun.

Fransız Le Figaro sitesinde yayınlanan habere göre Dontnod'ın üzerinde çalıştığı oyunlardan biri ismi henüz açıklanmamış bir oyunmuş ve bunun dışında farklı iki oyun için de sektörün önde gelen yayıncılarından biriyle görüşmeler yürütülüyormuş. Bu oyunlardan birinin Life is Strange 2 olduğunu tahmin edebiliyorum ama diğerleri hakkında herhangi bir tahmin yürütebilmek çok güç.

Dontnod'ın 2016 yılından beri üzerinde çalıştığı ve yayıncılığı için de Bandai Namco ile anlaştığı bir macera oyunu geliştirdiğini de biliyoruz aslında. Tema olarak yine Life is Strange'i andıran bir oyun bu, işin içinde kurgusal bir Amerikan şehri ve bolca araştırma olacak. Dontnod farklı oyunlar için farklı ekipler kullanıyor, yani Life is Strange 2 veya Vampyre'i geliştiren ekipler birbirinden farklı olduğu için aynı anda birden fazla oyun üzerinde çalışabiliyorlar.

Sanıyorum Haziran ayındaki E3 fuarında Dontnod ağzındaki baklaları çıkaracak ve bizler için ne tür oyunlar hazırladığını açıklayacak. Tabi umarım hakkında ciddi anlamda beklentilerimiz olan Vampyr'in çıkışı sorunsuz olur, oyun beklediğimiz gibi çıkar da Dontnod'ın yeni oyunlarını da sabırsızlıkla beklemeye başlarız.

Dontnod'ın yeni oyunu Vampyr 5 Haziran 2018'de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER