George R.R. Martin'den Game of Thrones Sevenlere Winds of Winter Darbesi

YAZAN Billur Dalak

Üzmeye devam ediyor

George R.R. Martin deyince aklımıza hemen Game of Thrones geliyor. Onun yarattığı Westeros'u televizyona taşıyan dizinin fenomen hale gelmesi hiç de uzun sürmedi. Dünyanın dört bir yanından takip edilen dizi başlangıçta kitaplarla paralel bir şekilde ilerliyordu. Fakat Martin'in altıncı kitabı yetiştirememesiyle dizi kendi yoluna gitmeyi tercih etmişti. Bu da hem dizi hem de kitap serisi için kırılma noktası oldu. Aynı hikayenin iki farklı versiyonuna dönüştüler. Bu yüzden Buz ve Ateşin Dansı serisini takip edenler altıncı kitabı merakla bekliyor. Fakat beklenen gün bir türlü gelmiyor.

Eğer Game of Thrones dünyasını yakından takip ediyorsanız George R.R. Martin'in sözünü tutma konusunda pek başarılı olmadığını fark etmişsinizdir. Ünlü yazar altıncı kitabı seneler önce bitirmeyi planlıyordu ancak işler istediği gibi gitmedi. Ertelene ertelene The Winds of Winter'ın 2018'de çıkacağı söylenmişti. Son gelişmelere bakılırsa bu pek mümkün değil.

Çalışmalarına dair tüm gelişmeleri kendi blogu üzerinden paylaşan George R.R. Martin bu kez The Winds of Winter hakkında konuştu. Durumu "Hayır  The Winds of Winter gelmiyor. En azından bu sene içinde gelmeyecek. Bu yüzden The Winds of Winter'ı beklemeye devam etmeniz gerekecek." sözleriyle özetledi. Ardından 20 Kasım'da çıkacağı duyurulan Fire & Blood'ı tanıttı. Burada Westeros'un Targaryen krallarını anlatacağını ifade etti.

Açıkçası George R.R. Martin'in bu tavrı hiç de şaşırtıcı değil. Özellikle de altıncı kitabı senelerdir beklediğimizi düşününce... Bizim asıl merak ettiğimiz bir gün The Winds of Winter'a kavuşabilecek miyiz?

İLGİLİ BÖLÜMLER