Bir Oyuncu God of War'u En Üst Zorlukta, Level Bile Atlamadan Bitirdi

YAZAN Eser Güven

Gerçek Kratos'luk bu

God of War'un 'Give Me God of War' ismindeki en üst zorluk seviyesine göz atma imkanınız oldu mu? Ya da, 'buna cesaret edebildiniz mi' diye sorsam daha doğru olacak. Oyunun bu en üst zorluk seviyesi gerçekten de çok zor, yalnızca Kratos'u daha zayıf ve düşmanları daha güçlü yapmakla kalmıyor, düşmanların davranış şekilleri ve yerleri de değişiyor, çok daha agresif ve zekice hareket etmeye başlıyorlar. Ayrıca bu modda oyuna başladığınızda 'bu bana zor geldi, zorluk düşüreyim' deme gibi bir şansınız da yok. İlk boss'ta bile 2-3 saat harcamanız gerektiğini fark ettiğinizde zaten bu modun ne kadar zor olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

İşte bu tür 'challenge' işlerinde ünlü isimlerden biri olan Faraaz Khan, God of War'u 'Give Me God of War' zorluk seviyesinde bitirmekle kalmadı, bunu bir kez bile level atlamadan yaptı. Yani Khan oyunu bitirdiğinde Kratos hala 1. leveldi! Bu cidden inanılması güç bir başarı ama Khan'ı tanıyanlar onun zaten Souls oyunlarında da böyle tuhaf tuhaf başarıları olduğunu bilirler. Kendisi Dark Souls 3'ü de bir kez bile darbe almadan bitiren ilk oyuncuydu. Khan God of War'u bu seviyede level atlamadan bitirebilen ilk oyuncu olarak tarihe ismini yazdırmış oldu.

> God of War'un Koleksiyon Haritasında Saklı Olan Sır Çözüldü

> God of War'da Şimdi De Avengers: Infinity War Easter Egg'i Keşfedildi!

Kratos'un 1. level olması modu ayrıca zorlaştıran bir etmen, çünkü bu Kratos'un oyundaki neredeyse tüm düşmanlar tarafından tek vuruşta öldürülebileceği anlamına geliyor. Khan bu yüzden her bir adımını son derece dikkatli atmak zorundaymış ve oyunun hikayesini tamamlaması da bu yüzden oldukça uzun sürmüş.

Eğer God of War'u bitirdiyseniz, Khan'ın bu önemli başarısının son anlarını şu linkteki videodan seyredebilirsiniz. God of War'u henüz oynamamış veya bitirmemiş olanların ise bu tür videolardan spoiler nedeniyle uzak durmalarında fayda var tabii :)

Khan şimdi de oyundaki tüm Valkirleri level atlamadan öldürmeye çalışıyor, önceki başarılarını düşününce bu hedefine de kısa sürede ulaşacağına şüphe yok.

God of War, 20 Nisan'da PlayStation 4 için çıktı.

 
İLGİLİ BÖLÜMLER