YAZAN Eser Güven

Yazar kadrosu genişliyor

Sanırım The Witcher'ın Netflix'in en heyecanla beklediğimiz dizilerinden biri olduğu konusunda hemfikirizdir. Her ne kadar geçtiğimiz haftalarda nispeten kötü bir haber alsak ve dizinin 2020'den önce hazır olmasının beklenmediğini öğrenmiş olsak da heyecanımız azalmış değil. Bu dizi için bekleyeceğimiz iki yıl süresince yavaş yavaş oyuncu kadrosunu da öğreneceğiz, setten kareler de sızmaya başlayacak ve sabırsızlığımız da git gide artacak.

Yukarıda saydıklarımın gerçekleşmesi için henüz erken ama bu diziden yeni haberler almıyoruz anlamına gelmiyor. Aksine, dizinin baş yazarı Lauren Hissrich dizinin yazar odasının resmi olarak açıldığını duyurdu ve kadroya yeni katılan yazarları açıkladı. Bu yazarlar arasında diğer dizilerden tanıdığımız önemli isimler bulunuyor.

> Netflix'in The Witcher Dizisinde Yer Alacak Karakterler Belli Oldu
> Mark Hamill, The Witcher Dizisine Göz Kırptı

Örneğin bu isimlerden biri Supernatural ve Jessica Jones'un da yazarlarından Jenny Klein. Klein konuyla ilgili yazdığı tweette Hissrich ve diğerleriyle birlikte bu dizi üzerinde çalışıyor olmaktan ne kadar büyük bir heyecan duyduğunu söylemiş ve "Witcher, NETFLIX'i sallayacak" demiş. Kendisine katıldığımı söylemeliyim.

Ekibe katıldığı kesinleşen diğer isimler Daredevil ve Constantine dizilerinin yazarlarından Sheha Koorse ve The Originals dizisinin yazarlarından Declan de Barra.

Bu bilgilerin üzerine ilk sezonu 8 bölümden oluşacak olan dizi için gün, pardon, yıl saymaya devam edebiliriz.

İLGİLİ BÖLÜMLER