YAZAN Billur Dalak

İlk detayları Margot Robbie açıkladı

Suicide Squad ile beyaz perdeye taşınan Harley Quinn hayal kırıklığı yaratan filmin yıldızı olmayı başarmıştı. Warner Bros da onu göreceğimiz daha fazla proje geliştirmek için kolları sıvadı. Bunlardan birinin Birds of Prey olduğunu biliyoruz. İşte Harley Quinn ilk kez bu proje hakkında konuştu.

İzleyicilerin beklentisini karşılamayı başaramayan Suicide Squad'ın en büyük başarısı Harley Quinn oldu desek, abartmış olmayız. Margot Robbie'nin performansı büyük beğeni topladı. Genel başarısızlığa rağmen öne çıkmayı başardı. Dolayısıyla Harley Quinn'in yer aldığı projelerin duyurulması uzun sürmedi. Warner Bros'un gündeminde Birds of Prey, Gotham City Sirens, Harley and Joker gibi projeler bulunuyor. Margot Robbie'nin aynı zamanda yapımcılık görevi üstleneceği filme dair açıkladığı detaylar ise oldukça enteresan. Şimdilerde Terminal filminin tanıtım turunda olan oyuncu şu sözleri sarf etti:

"Bu projeyi yaklaşık üç senedir geliştiriyoruz. Sonunda onay aldı ve yönetmeni de belli oldu. Uzun bir sürecin ardından heyecan uyandıran bir noktaya ulaştık. Ben oyunculuğun yanı sıra yapımcılık görevi de üstleniyorum. Bahsettiğim Gotham City Sirens değil. Harley Quinn ve kız çetesi filmi diyebiliriz. İsmi daha belli değil. Yönetmen, senarist ve yapımcılar kadın olacak. Kadınların gücünü yansıtan bir iş yapacağız."

Buraya kadar her şey normal. Filmin isminin belirlenmemiş olduğunu zaten biliyorduk. Asıl dikkat çeken Margot Robbie'nin daha sonra sarf ettiği sözler oluyor. 

"Yetişkinlere hitap eden türden bir kız çetesi filmi olacak. Bana sorarsanız Harley'nin etrafında arkadaşları olmasına ihtiyacı var. O çevresindekilerle iletişim halinde olmayı seviyor. Bu yüzden solo bir film olmamalı diye düşünüyorum. Yanında başkaları olmalı. Bu da bir kız çetesi olabilir. Aksiyonun ağır bastığı bir kız çetesi filmini pek görmüyoruz açıkçası."

Buradan anlıyoruz ki ciddi ve kasvetli hikayelere sahip olmakla suçlanan DC sinema evreni Deadpool ve Wolverine'in yolundan gidebilir. Bu da 18+ filmler seyredeceğimiz anlamına geliyor. DC'de bu dönemi başlatan Harley Quinn olabilir. Siz ne diyorsunuz? Warner Bros doğru bir tercih mi yapıyor?

İLGİLİ BÖLÜMLER