YAZAN Utku Çakır

Ama oyunun tek sorunu bu değil ne yazık ki.

 Yeni Total War oyunu Thrones of Britannia 3 Mayıs’ta piyasaya sürülmüştü. Ben dahil serinin birçok hayranından geçer not alamayan oyun için yazdığım incelemeye buradan göz atabilirsiniz.

Neden Var Olduğunu Anlamadığımız Oyunlar

Oyunun en büyük sorunlarından biri, dar haritası ve bu haritanın oyuncuları ve yapay zekayı zorladığı “ideal fetih bölgeleri”ydi. Bu sayede her oyun bir öncekiyle aynı şekilde ilerliyordu. Bir de bunun üstüne; başlarda oyuncuyu zorlayan para, erzak ve fraksiyon görevlerinin bir süre sonra önemsizleşmesini de eklediğinizde, elinizde kendini tekrarlayan ve kolay bir oyun kalıyordu. Yapımcı Creative Assembly de bu sorunların farkında olacak ki, oyuncuların canını sıkan bazı konuları bu hafta yayınlayacağı yama ile çözmek istiyor.

Yeni güncellemeyle birlikte oyunlar daha uzun olacak, ordular daha sık erzak problemleri yaşayacak ve daha zor altın biriktirilecek olacak. Creative Assembly aynı amanda oyunun zafer şartlarına ve teknoloji ağacına da el atacak. Yama, şehirlerdeki binaların erzak ve altın tüketimini de arttıracak.

Ahoy! En İyi Korsanlık Oyunları

Bunlar değişiklikler kağıt üstünde güzel dursalar da, uygulamada Thrones of Britannia'nın köküne işlemiş sorunlarını düzeltebilirler mi bilmiyorum.

Çıkış Tarihi: 3 Mayıs

Platform: PC

Geliştirici: Creative Assembly

İLGİLİ BÖLÜMLER