Sony'nin E3 2018 İçeriği Belli Olmaya Başladı

YAZAN Eser Güven

Bakalım sürpriz duyurular da olacak mı?

Her sene olduğu gibi bu sene de E3'ün en merakla beklenen konferanslarından biri Sony'ye ait olacak. Geçen gün açıklanan bilgiye göre Sony'nin konferansı 12 Haziran Salı günü, sabaha karşı 04:00'te başlayacak ve bu saatte uykusuz kalanlar bomba duyurularla karşılaşmayı ümit edecekler

Worldwide Studios başkanı Shawn Layden yaptığı açıklamayla E3 2018'deki kesinleşen içerik hakkında bilgi verdi ve fuarda "büyük dörtlü" hakkında bolca bilgi alacağımızı söyledi. Bunlar Death Stranding, Ghosts of Tsushima, Spider-Man ve The Last of Us Part 2.

Ayrıca Sony'nin konferansında "üçüncü parti yayıncılar ve bağımsız geliştiricilerden de çok önemli duyurular" olacakmış.

> E3 2018 Konferans Günleri ve Saatleri

Layden büyük dörtlüyle ilgili nelerin gösterileceğine dair de ipucu veriyor. Death Stranding'in geliştirilmesiyle ilgili 'yeni raporların' sunulacağını söyleyen Layden, Ghosts of Tsushima ile ilgili gösteride de geliştirici Sucker Punch'ın oyunu nasıl bir tutkuyla geliştirdiğini net biçimde görebileceğimizi ekliyor.

Etkinlikte Spider-Man ile ilgili gösterilecek olan şeylerin izleyicilerin aklını başlarından alacağını ekleyen Layden, asıl odağın ise The Last of Us Part 2 olacağını söylüyor. "The Last of Us Part 2 ile ilgili göstereceğimiz şeyler bizi çok heyecanlandırıyor" diyen Layden seyircilere oyunda kaydettiklerini ilerlemeyi göstereceklerini ve seyircilerin Part 2 ile hikayenin nereye gittiğini daha iyi anlayacaklarını söylemiş. Açıkçası fuarda en azından The Last of Us Part 2'nin demosu göstermelerini umuyoruz.

Bu yıl herhangi bir donanım duyurusu olmayacak ve Sony'nin şovu yukarıda ismi geçen dört oyun etrafında şekillenecek.

İLGİLİ BÖLÜMLER