YAZAN Cengizhan Kervancı

Yeni bir destek şampiyonu bizlerle!

Uzun zamandır beklediğimiz yeni destek rolünü üstelecek şampiyonun yetenekleri niyahet açıklandı. Hikayesine biraz değinecek olursak tayfası tarafından derinlerin canavarlarına terk edilen Pyke boğuldu. Ancak ölüp gitmeyi reddetti. Kanlırıhtım'ın Öcü olarak tanınan bu hortlak, aradan geçen onca yıla rağmen Katliam Limanı'nda avlanmayı sürdürürken sonu gelmek bilmeyen listesindeki isimlerin üstünü tek tek çiziyor.

Karakterin yeteneklerine girişmeden önce belirtmek istediğim bir şey var. Pyke için destek rolü deniyor ancak, yeteneklerine ve oynanış tarzına baktığımız zaman, bu karakter gayet iyi bir şekilde orman ve yukarı koridorda dahi görev alabilir. Destek rolünde ise gayet agresif ve saldırı gücü yüksek bir karakter gibi duruyor.

(Pasif) Boğulmuşların Nefesi: Pyke rakipleri tarafından görülmediğinde, kısa süre önce rakip şampiyonların ona verdiği hasarı hızla iyileştirir. Ayrıca Pyke ilave canını ilave saldırı gücüne dönüştürür.

(Q) Kemik Zıpkın: Basıp Çek: Pyke önündeki rakipleri yaralayarak önemli ölçüde yavaşlatır. Basılı Tut: Pyke zıpkınını hazırlar. Ardından onu fırlatır ve isabet ettirdiği ilk rakibi deşerek belli bir mesafe kadar kendine doğru çeker.

(W) Hayalet Sular: Pyke hayalet sulara dalarak kamuflaja bürünür ve birkaç saniye içinde azalarak biten önemli miktarda hareket hızı kazanır. Kamuflaj, Pyke'ı yakınlarındaki alanın dışında kalan rakiplerden gizler. Saldırmak veya yetenek kullanmak kamuflajı hemen sonlandırır.

(E) Karanlık Gelgit: Pyke atılarak arkasında bir boğulmuş hortlak bırakır. Bir gecikmenin ardından hortlak Pyke'a geri dönerek içinden geçtiği rakiplere hasar verir ve onları sersemletir.

(R) Derinlerin İntikamı: Pyke X biçiminde bir bölgeye saldırarak şampiyonların üzerine sıçrar ve belli miktarda canın altındaki şampiyonları infaz eder. X'in üzerinde olan ama infaz edilmeyen şampiyonlar, aynı miktarda hasar alır. Bir şampiyon X'in üzerinde katledildiğinde, buna en son katkı yapan takım arkadaşı da hedefi katletmiş sayılır ve katletme altını kazanır. Ayrıca Pyke kısa süreliğine Derinlerin İntikamı yeteneğini yeniden kullanabilir.

 Yeni karaktere ait oynanış videosu ise şu şekilde;

İLGİLİ BÖLÜMLER