Yüzlerce Fortnite Oyuncusu Şikayetleri İçin Yanlış Epic Games'i Arıyormuş

YAZAN Eser Güven

Adamın başına dert

Fortnite'ın şu sıralar video oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olduğu malumunuz, Epic Games'in turnayı gözünden vurduğu oyun oldu kendisi. Her ne kadar Fortnite'ın başarısı ve müthiş oyuncu sayısı Epic Games'i son derece sevindiriyor olsa da Epic Loot Games aynı sevinci paylaşamıyor. Ohio'daki Epic Loot Games mağazası oyunla ilgili şikayetlerini bildirmek için arayan oyunculardan yana bayağı bir dertli.

Kotaku'nun haberine göre Epic Games oyunla ilgili şikayetleri email üzerinden hallediyor ve canlı telefon desteği sunmuyor. Epic Games'e telefonla bağlanmak isteyip de Google'da arama yapan oyuncular ise Epic Loot Games'in telefonunu buluyor ve aradaki farka dikkat etmeden bu numarayı arıyorlar. Elbette karşılarına Epic Games'in müşteri destek hattı değil, Epic Loot Games'in sahibi Hunter Davies çıkıyor.

> Fortnite Şapkası Hediye Ediyoruz!

"O kadar çok telefon geliyor ki, işletmek için arayanlar, kızgın oyuncular, müşteri desteğe neden telefonla bağlanamadıklarını anlamayan çocuklar falan. Artık biz de onlara Epic Games'in web sitesini kullanmalarını, çünkü telefonla ulaşmalarının mümkün olmadığını anlatmaya başladık".

"Bir gün çok üzgün bir çocuk aradı, öfke sorunları yüzünden annesi onu psikoloğa götürmeye karar vermiş. Gamepadini sağa sola fırlatıyor, oyundakilere küfürler ediyormuş. Sanırım bu yüzden oyundan da banlanmış. Bizden psikoloğa gitmek zorunda kaldığı için durumu telafı etmemizi istedi. Ona bizim Fortnite ile bir ilgimiz olmadığını anlatmaya çalıştım ama ya sallamadı, ya da bizim destek ekibi olduğumuza ama onu başımızdan atmaya ve yardım etmek istemediğimize inanmıştı."

"Muhtemelen 10-16 yaş arası bir çocuk arayıp bayağı bir küfür etti. Şu lanet oyununuzu düzeltin, lanet sunucularınızı düzeltin deyip telefonu suratıma kapatıverdi."

> SuperMassive, Fortnite Ekibini Duyurdu!

Valla adama da yazık, durup dururken telefonda küfür yemek hoş bir deneyim olmasa gerek.

İLGİLİ BÖLÜMLER