Persona 5'in Satışları Yüzleri Güldürmeye Devam Ediyor

YAZAN Eser Güven

Bayağı fazla sayıda kalp çalmış

Neredeyse tüm otoriteler tarafından son on yılın en iyi JRYO'su olarak gösterilen Persona 5 gerçekten de önemli bir başarıya imza attı. SEGA'nın açıkladığı en son finans raporlarına göre oyun PlayStation 4 ve PlayStation 3'te toplam 2.2 milyon satışa ulaşmış durumda. Niş diye tabir edebileceğimiz, nispeten kendine has bir kitleye sahip olan bir oyun için bu satış rakamına ulaşmak gerçekten de büyük olay.

Bu habere en çok sevinenlerin başında da Ömer geliyordur herhalde :) 2017'de Persona 5'in Yılın RYO'su seçilmesi için öyle ciddi bir çaba gösterdi ki ben de oldukça meraklanıp en azından PS3'te başlamıştım oyuna. Henüz bitiremedim, yalnızca zaman buldukça oynuyorum ama şimdiye kadar gördüğüm kısmıyla tüm övgüleri sonuna kadar hak eden bir oyun kendisi.

> Persona 5'in İnceleme Notları Tabii Ki Aşmış

Persona 5, Atlus'un bu ünlü serisinin şimdiye kadar en çok satan oyunu oldu ama satış rakamları önemli indirimler görmediği sürece bundan pek ileriye gidebilecek gibi de durmuyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında satış rakamları 1.8 milyon civarında, Kasım ayında ise 2 milyon civarındaydı. Yaklaşık olarak 6 ay içerisinde 200bin daha satmış olan oyunun hız kestiği ortada.

Persona 5 Japonya'da bundan tam 2 yıl önce, 2016 Eylül ayında yayınlanmış; tüm dünyada ise 2017'nin Nisan ayında çıkışını gerçekleştirmişti. Oyun PlayStation 3 ve PlayStation 4'te oynanabiliyor.