YAZAN Eser Güven

Bize de yapsanıza bunlardan

Microsoft, 22 Mayıs'ta PC ve Xbox One için çıkacak olan State of Decay için oldukça ilginç bir reklam yöntemine başvuruyor: Los Angeles yakınlarında 2. Dünya Savaşından kalma 4,000 metrekarelik bir sığınağı kullanmak.

"Dünyanın ilk oyun sığınağı" olarak adlandırılan bu sığınak 25-tonluk bir kapının arkasına saklanmış, yani olur da zombi felaketi gerçekleşirse bu sığınakta tamamen güvende olacağınıza emin olabilirsiniz. Sığınağın içerisi özel mobilyalar ve yeşilliklerle süslenmiş durumda; ayrıca yiyecekler, yakın dövüş için gerekebilecek çeşitli silahlar ve State of Decay'den eşyalar da sığınaktaki yerlerini almış.

Elbette böyle bir kıyamet senaryosunda kendinizi sığınakta kapalı halde bulursanız sıkılmayın diye içeride dört tane de Xbox One bulunuyor. Böylece oyuncular sığınağın güvenli konforu içerisinde State of Decay 2 oynayarak zombilerden intikam alabilecek ve bir yandan da "yeraltı stili barbekü" yapması için tutulan bir şefin yemeklerini yiyebilecekler.

> State of Decay 2 - İnceleme Puanları

O taraflarda yaşayanlar şanslı tabii, isteyenler bu sığınağı bugünden Pazar gününe kadar ziyaret edip oyunların ve yiyeceklerin keyfini çıkarabilecekmiş. Hatta yine bugün The Walking Dead'deki Carl Grimes rolüyle tanıdığımız Chandler Riggs'te sığınakta oyun oynacaklardan biri olarak duyurulmuş.

İLGİLİ BÖLÜMLER