YAZAN Mert Köse

Hangi E3'te gösterilecek yahu?

Geçtiğimiz ay Microsoft’un aralarında Borderlands 3’ün de bulunduğu birkaç oyunun reklam haklarını satın aldığına dair bir sızıntı gerçekleşmişti. Uzun süredir görmeyi beklediğimiz Borderlands 3 bu sefer geliyor mu acaba diye düşünürken bu ayın başında Walmart Kanada’nın aralarında yine Borderlands 3’ün bulunduğu henüz duyurulmamış oyunları listelemesi, sonrasında bu oyunlar arasında yer alan Rage 2’nin resmi olarak duyurulması “Bu kez gerçekten geliyor ” dedirtmişti. Ancak yanlış dedirtmiş, çünkü Borderlands 3 bu E3’te de yer almayacak.

Gearbox sorumluları, medyadan insanlarla konuşurken oyunun E3 2018’te yer almayacağını belirtti. Ancak Gearbox, Borderlands 3 yerine başka oyunları oyunculara göstereceklerini söyledi. Bu açıklama aklımıza şirketin CEO’su Randy Pitchfork’un geçtiğimiz yıl eylül ayındaki demeçlerini getiriyor. Orada Pitchfork Gearbox çalışanlarının %90’ının Borderlands 3 üzerinde yoğunlaştığını söylemişti. Bugün söylenen açıklamaya bakılırsa bu sayı muhtemelen değişmiş, çünkü E3’te bizi birden fazla oyun bekliyor. Yani oyunu biraz daha fazla bekleyebiliriz.

> Borderlands 3'ten İlk Video Çıktı Gibi...

Unreal Engine 4 motoruyla geliştirilen Borderlands 3, ilk olarak PAX South 2015’te varlığını belli etmişti. Serinin önceki oyunu Borderlands 2 ise 2012’te piyasaya çıkmıştı ve çok beğenilmişti.