Guillermo del Toro ve Netflix Ortaklığında Yeni Dizi Geliyor

YAZAN Billur Dalak

Proje oldukça enteresan...

Kısa bir süre önce The Shape of Water filmiyle Oscar Ödülüne layık görülen Guillermo del Toro yeni projesini Netflix'te izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight bir antoloji dizisi olarak tanımlanıyor. Yani her bölümde farklı bir hikaye seyredeceğimiz bir seri bizi bekliyor. Korku türündeki bu dizinin şimdiden büyük heyecan uyandırdığını söyleyebiliriz.

Aslına bakarsanız bu Guillermo del Toro ve Netflix'in birlikte imza attığı ilk projesi değil. İlgi uyandıran ortaklık başarılı yönetmenin ekrana taşıdığı Trollhunters animasyon serisiyle başlamıştı. Şimdi macera Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight ile devam edecek gibi görünüyor. Paylaşılan ilk detaylara bakılırsa del Toro projenin liderliğini üstlenecek fakat tüm bölümler onun elinden çıkmayacak. Onun yazdığı bölümlerin dışında del Toro tarafından özenle seçilen ekibin de kendi bölümlerine sahip olacağı ifade ediliyor. Korku dizisi olarak tanımlayabileceğimiz dizinin her bölümü farklı bir hikayeyi anlatacak. Black Mirror ile benzer bir tarzı benimseyen diziyi takip etmek oldukça kolay bir hal alacak.

Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight'ın çekimlerine ne zaman başlanacağı ya da ilk sezonun yayın tarihi henüz belli değil. Ortaya nasıl bir iş çıkacağını merakla bekliyoruz.

İLGİLİ BÖLÜMLER