Game Of Thrones’un Yazarının Yeni Dizisi Nightflyers'tan İlk Fragman

YAZAN M.İhsan Tatari

Uzaydayken çığlık attığınızı kimse duyamaz

Son yıllarda Game Of Thrones dizisi sayesinde ününe ün katan George R.R. Martin’in bir eseri daha televizyon ekranlarına geliyor. Yazarın yıllar önce, 1980 yılında kaleme aldığı kısa bilimkurgu romanı Nightflyers, Netflix aracılığıyla bizlerle buluşacak.

2093 yılında, Dünya’nın yok olma tehlikesiyle yüzleştiği bir zamandayız. Bir grup bilim adamı evrendeki en gelişmiş uzay gemisi olan Nightflyers’a binerek insanlığın kurtuluşunu aramak için uzaya çıkıyorlar. Gizemli bir uzay gemisinin ve hiç görmedikleri kaptanının peşine düşen ekip bir süre sonra asıl tehlikenin bu gemi olduğunu fark ediyorlar.

Martin’e Locus Ödülü’nü kazandıran kısa roman bunun yanı sıra Japonya’da Seiun Ödülü’ne de layık görülmüş. Kitap daha önce, 1987 yılında sinemaya da uyarlanmış ancak senaryo ile roman arasında büyük farklılıklar görülmüş. Filmin o zamanki yönetmeni yeni dizinin kadrosunda da yer alıyor. Bu yüzden ne kadarının kitaba ne kadarının o filmde sunulan yeni konseptlere bağlı kalacağı en az uzayın kendisi gibi bir muamma…

Netflix şimdilik bir tarih vermese de dizinin “yakında” ekranlarda olacağı kesin bilgi, yayalım.

İLGİLİ BÖLÜMLER