Divinity: Original Sin 2 Definitive Edition'daki Yenilikler Belli Olmaya Başladı

YAZAN Eser Güven

Eskisinden de iyi

Geçtiğimiz sene Yılın En İyi Rol Yapma Oyunu seçmekle yetinmeyip üstüne bir de Yılın Oyunu madalyası verdiğimiz Divinity: Original Sin 2, Ağustos ayında PS4 ve Xbox One sahipleri ile de buluşmaya hazırlanıyor. Ağustos ayında yayınlanacak olan oyun Definitive Edition ismi taşıyor ve normal versiyona göre irili ufaklı 'binlerce' değişiklikle karşılaşacağımızı söylemişti Larian Studios.

İşin güzel yanı hazırda oyuna sahip olan PC oyuncuları bu yeni versiyona da ücretsiz olarak sahip olabilecekler. Aynı Divinity: Original Sin'de olduğu gibi yani. Larian, ilk oyunun da Enhanced Edition versiyonunu PC oyuncularına ücretsiz sunmuştu ve kütüphanelerimizde iki tane Divinity olmuştu.

Oyunun bu yeni versiyonunda bizi ne gibi değişikliklerin beklediğini merak ediyoruz ve Bandai Namco'dan buna dair birkaç ipucu geldi. İddialara göre Larian'ın elindeki değişiklik listesi yaklaşık olarak 45 sayfa tutuyormuş.

> Chris Avellone ile Obsidian Arasında Neler Oluyor?

Oyunun üçüncü Act'i tamamen yenilenmiş, senaryosunda ve karakterlerden önemli değişiklikler bizi bekliyormuş. Seslendirmelerin çoğunun da baştan yapıldığı belirtilenler arasında. Ayrıca günlük de baştan sona elden geçirilmiş ve yeni metinler eklenmiş.

Yeni Parti Envanteri seçeneği sayesinde bireysel envanterler arasında dolaşmak zorunda kalmayacakmışız (bu biraz Pillars of Eternity modelini çağrıştırdı bana)

Oyuna yeni başlayanlar için yeni bir öğreti konulmuş ve PvP arenası güncellenmiş. Ayrıca yeni Hikaye Modu zorluk ayarı eklenmiş. Muhtemelen bu zorluk modu aynı ilk oyunun Enhanced Edition versiyonundaki Explorer Mode'u gibi olacak ve savaşlara kafa yormadan tamamen hikayeye odaklanmanızı sağlayacak.

Ayrıca bu yeni versiyonda "Sir Lorna the Squirrel" isminde DLC de mevcut.

Bandai Namco'dan gelen bilgiler bunlarla kısıtlı ama Larian'ın oyunu olduğundan da iyi hale getirmeye çalıştığı çok açık. Bir kez de Definitive Edition oynayarak bitirmek şart oldu. "Eser bu oyunu neden bu kadar övüyor, neden bu kadar seviyor" diyorsanız bunun da cevabını incelememde bulabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER