Yüzüklerin Efendisi Dizisi Genç Aragorn'a Odaklanabilir

YAZAN Billur Dalak

Olabilir mi böyle bir şey?

Amazon'un yarım milyar dolarlık Yüzüklerin Efendisi projesi heyecan uyandıran yeni bir iddiayla karşımızda. Son gelişmelere bakılırsa bu dizi genç Aragorn'un etrafında şekillenebilir.

Çok hızlı bir şekilde özetlemeye çalışırsak Amazon Game of Thrones'a rakip bir proje istiyordu. Tolkien Estate ile anlaşma sağlanınca bu projenin Orta Dünya'da geçecek bir dizi olabileceği anlaşıldı. Ardından Amazon'un bu dizinin ilk iki sezonuna yarım milyar dolar ayırdığı ve senaryonun da Yüzüklerin Efendisi'nden önce geçeceği ortaya çıktı. Tüm bunlar bizi heyecanlandırmaya yetmişti fakat gelişmeler bunlarla sınırlı kalmadı.

J.R.R. Tolkien hayranlarının kurduğu TheOneRing.Net geçtiğimiz günlerde Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi dizisi için görüşülen yönetmenler arasında yer aldığını duyurmuştu. Aynı platform bu Amazon projesinin Aragorn'un gençlik yıllarını konu edeceğini açıkladı. Üstelik yapılan paylaşımda bu bilginin pek çok farklı kaynaktan doğrulandığı ifadesi yer alıyor. Fakat bu kaynakların nereler olduğuna değinilmiyor.

İşte bu iddia Orta Dünya sevenleri fazlasıyla heyecanlandırdı. Henüz haberin doğruluk payından emin olmasak da, Amazon'un yarım milyar dolar ayıracağı projede sevilen ve bilinen bir karaktere yer vermek istemesi kulağa oldukça mantıklı geliyor. Bakalım söylenenler doğru çıkacak mı?

İLGİLİ BÖLÜMLER