YAZAN Billur Dalak

Star Wars dur durak bilmiyor!

Lucasfilm'in Star Wars dünyasına eklediği projelere bir yenisi daha ekleniyor. Daha Solo: A Star Wars Story'i izlemeden Lando Calrissian'ın kendi filmine kavuşacağı müjdelendi.

Star Wars son zamanlarda yeni hikayelerle karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Devam eden yeni üçlemenin yanında her geçen gün farklı bir proje duyuruluyor desek, abartmış olmayız. Yakında son bulacak üçlemenin yanı sıra Rogue One gibi geçmişe dönen tek seferlik hikayeler furyası başlamıştı. İşte bu süreç Solo: A Star Wars Story ile devam ediyor. Boba Fett ve Obi-Wan Kenobi de yakında kendi filmlerine kavuşacak. Görünen o ki Solo: A Star Wars Story'de görünmesinin ardından sıra Lando Calrissian'a geldi. Solo: A Star Wars Story'nin tanıtım çalışmaları sürecinde Lucasfilm'in başındaki Kathleen Kennedy çeşitli röportajlar verdi. Stüdyonun gelecekteki planlarını oldukça açık bir şekilde ifade etti.

"Bir sonraki filmimizin Lando Calrissian'ı merkeze alacağını düşünüyoruz. Han ve Chewbacca ile alakalı anlatılacak çok fazla hikaye var fakat sıra Lando'da."

Solo: A Star Wars Story'de genç halini gördüğümüz Lando Calrissian'a Donald Glover hayat vermişti. Solo filmde de onun rol alacağı düşünülüyor. Bu gidişata bakılırsa yakında solo filmi çekilmeyen Star Wars karakteri kalmayacak gibi görünüyor. 

İLGİLİ BÖLÜMLER