CoD: Black Ops 4'ün Çoklu Oyuncu ve Zombi Modları Tanıtıldı - Hikaye Modu Yok

YAZAN Utku Çakır

Hikaye modu yok.

 Merakla beklenen Call of Duty: Black Ops 4 tanıtımı bugün yapıldı ve biz de bu sayede oyunun çoklu oyuncu ve zombi modundan birçok detay öğrendik.

Black Ops 4'ün Battle Royale Modu Duyuruldu - Oyun Steam'e Gelmeyecek

Black Ops 4'ün çoklu oyuncu modundaki en büyük değişiklik, otomatik iyileşme sisteminin yerini manuel bir sisteme devretmesi. Artık çatışmalardan sonra yalnızca silahınızı değil, canınızını da yenilemeniz gerekecek. Duvarda koşma ve zıplama oyundan çıkarılmış durumda, geliştirici Treyarch çoklu oyuncu modunun tamamı ile "yerde" geçmesini istiyor.

Çoklu oyuncu modu, kendine has özellikleri olan karakterlere sahip olacak. Oyunda bu karakterlerin geçmişlerini ve motivasyonlarını açıklayıcı özel görevler de yer alacak. Fakat bu görevlerin detaylarını şimdilik bilmiyoruz.

Black Ops 4 aynı zamanda silahları da büyük oranda kişiselleştirilebilir yapıyor. Her silahın kendine özel eklentileri var. Ayrıca her silahın öğrenilebilir ve uzmanlaşılabilir, kesin geri tepme rutinleri var. Bir silah uzun süre kullandıktan sonra geri tepme rutinini ezberleyebileceksiniz. Bomba atarken ya da bazı karakterlerin kendi özelliklerini kullanırken silahlarınız her zaman diğer elinizde aktif olacak ve aynı anda ateş edebileceksiniz.

Gösterimde aynı zamanda Black Ops 4’ün zombi modu da tanıtıldı. Yeni bir hikâye ve dört farklı karakter içerecek oyun, üç haritayla gelecek. Bu haritalardan birinin videosunda karakterlerimiz bir gladyatör arenasına gidip, kılıç kalkan kuşanarak zombileri kesiyordu. Diğer videodaysa Titanik benzeri lüks bir yatta hazine peşinde koşarken birden zombilerle baş başa kalıyorlardı. Yeni Black Ops’la birlikte, zombi modu zorluk seviyeleri geri dönmekte. Bunun yanında isterseniz modu kendi başınızda, botlarla birlikte de oynayabileceksiniz.

Klasik bir hikâye moduna sahip olmayacak ve PC için sadece Battle.Net üzerinden yayınlanacak Call of Duty: Black Ops 4, 12 Ekim’de, PC, PS4 ve XB1 için raflardaki yerini alacak. Oyunun Battle Royale modu Blackout ile ilgili bilgilere şu haberimizden erişebilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER