YAZAN Eser Güven

Oldu mu şimdi?

Saber Interactive'in yeni oyunu NBA Playgrounds 2 normalde 22 Mayıs tarihinde çıkışını gerçekleştirecekti, hatta daha bir hafta önce oyunun oynanış fragmanı yayınlanmış ve orada da koca koca harflerle 22 Mayıs'ta çıkıyor gençler! diye yazmışlardı. O arada ne oldu, ne bitti bilmiyoruz ama oyunun çıkışı bir anda belirsiz bir tarihe erteleniverdi.

Duyuru NBA Playgrounds'un Facebook hesabı üzerinden yapıldı ve herhalde tepkileri azaltmak için duyuruya "sabredenler, iyi şeylerle ödüllendirilir" gibisinden bir cümleyle başlamışlar.

"NBA Playgrounds serisi için heyecanlı şeyler meydana geliyor ve bunların arcade basketbolunu yeni seviyelere taşıyacağına inanıyoruz. Size şu an tüm detayları veremiyoruz ama bu yüzden 22 Mayıs diye duyurduğumuz tarihi ertelemek zorundayız. Lütfen bize sabır gösterin, NBA Playgrounds 2'nin eskisinden de iyi olacağına söz veriyoruz. Ayrıntıları daha sonra paylaşacağız".

2017'nin Mayıs ayında çıkan NBA Playgrounds, NBA Jam ve NBA Street gibi eğlenceli oyunların ruhani temsilcisi olarak kabul edilmişti. NBA Playgrounds 2 ise ilk oyunun da üzerine çıkacak özelliklere ve basketbolcu sayısına sahip olacak. Oyunda bu sefer aralarında Stephen Curry, Kevin Durant, James Harden, Kyrie Irving, LeBron James, Russell Westbrook, Giannis Antetokounmpo, Anthony Davis, DeMar DeRozan, Damian Lillard, Karl-Anthony Towns, Shaquille O’Neal, Magic Johnson, Dr. J., Allen Iverson ve Larry Bird gibi efsanelerin de yer aldığı 200'den fazla eski ve yeni NBA yıldızı bulunacak.

Geliştiren: Saber Interactive

Platform: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Çıkış Tarihi: Belli Değil