YAZAN Eser Güven

Skull bu sene, Bones kimbilir ne zaman

Ubisoft'un geçen sene E3 fuarında tanıttığı açık dünya korsanlık oyunu Skull & Bones'u daha uzun süre bekleyeceğimiz belli oldu. Normalde bu yılın ileriki aylarında çıkması planlanan ve bu yönde açıklamalar yapan oyunun ertelendiği haberi geldi Ubisoft'tan. Dahası, bu erteleme yine de bir kesinlik taşımıyor, tek bildiğimiz oyunun gelecek sene Nisan ayından önce çıkmayacağı.

Ubisoft'un bu kararı vermesindeki nedenlerden biri de halihazırdaki oyunlarının güçlü satışları ve yakın zamanda piyasaya çıkardığı oyunların satış ivmelerinden son derece memnun olmasıymış. "Ubisoft oyunculara daha iyi bir deneyim sunmak için Skull & Bones'u geliştirmeye daha fazla zaman ayırmaya karar verdi" şeklindeki açıklamada satır aralarında The Division 2'nin de 2019 yılı içerisinde çıkacağını öğrenmiş olduk bu arada.

> Ubisoft Skull & Bones'tan Çok Umutlu: "Bu Assassin's Creed'in Bir Yan Oyunu Değil"

Oyunun kreatif direktörü Justin A. Farren "oyuncuları hem çıkış anında, hem de takip eden yıllarda heyecanlandırmaya devam edecek gerçek bir korsanlık oyunu yaratmayı başarmak istiyoruz" demiş ve bunun için de ellerindeki zamanı mümkün olduğunca verimli kullanmak istediklerini söylemiş.

Skull & Bones normalde çok oyunculu bir oyun olacak ama içerisinde tek kişilik senaryo da bulunacak.