Universal'ın Karanlık Evren Hayalleri Devam Ediyor

YAZAN Billur Dalak

En azından şimdilik öyle görünüyor

Universal'ın Marvel Sinematik Evreni gibi koca bir dünya yaratmak istediğini ve bunu Karanlık Evren olarak adlandırdıklarını bir süredir biliyoruz. Üstelik bu koca evren Tom Cruise'un rol aldığı Mumya filmiyle başlatılmıştı. Bu filmden beklenen başarı elde edilemeyince Universal stüdyoları sessizliğe gömüldü. Herkes Karanlık Evren hayallerinin suya düştüğünü zannediyordu fakat bir fotoğraf paylaşımı işlerin sandığımızdan çok daha farklı olabileceğini ortaya koydu.

Hemen hatırlatalım, orijinal ismi The Dark Universe olan bu dünya bir anlamda canavarların Avengers'ı gibi olacaktı. Mumya ile başlayan macera Bride of Frankenstein), Van Helsing, The Wolf Man, Creature from Black Lagoon ve The Invisible Man ile devam edecekti. Fakat Tom Cruise, Sofia Boutella ve Russell Crowe'un rol aldığı Mumya beklenen ilgiyi göremedi. Dolayısıyla Karanlık Evren planlarının rafa kaldırıldığını düşünmüştük. Fakat Robert Vargas'ın paylaşımıyla birlikte kafalarda soru işaretleri oluştu.

Sanatçı Robert Vargas kendi Instagram hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafta Universal stüdyolarından bir ekiple bir araya geldiğini ve onlarla birlikte çalışmak için sabırsızlandığını ifade etti. Yaptığı paylaşımda Karanlık Evren etiketini ve set ortamını da gösterdi. Dolayısıyla onun çekilecek yeni filmlerin konsept çalışmaları için Universal'a yardımcı olacağı düşünülüyor. Mumya'nın gişe başarısızlığı ardından diğer filmler nasıl şekillenecek merakla bekliyoruz.

İLGİLİ BÖLÜMLER