God of War İngiltere’de Yok Satmaya Devam Ediyor

YAZAN Mert Köse

Başarılar satışlara yansıyor

God of War çıkalı bir ay oldu Oyungezerler. Nereye baksak övgü dolu sözler duyduğumuz oyunun satış rakamları da başarısıyla orantılı şekilde gidiyor haliyle. Satışa çıktığı anda İngiltere’de tahta oturan God of War’un o tahttan pek de inesi yok gibi. Nitekim oyun beşinci haftaya girmişken de birinci sıradaki yerini korumaya devam ediyor.

>God of War’a Fotoğraf Modu Geldi

God of War eğer bir hafta daha zirvede kalmayı başarırsa Sony’nin PlayStation 3 döneminde The Last of Us ile yakaladığı altı haftalık rekoru yakalamış olacak. Şu anda satışları geçebilecek tek bir isim var gibi duruyor, o da kendi oyunları olan Detroit: Become Human.

Listede göze çarpan noktalardan birisi Call of Duty: WWII’nin 16. sıradan tekrar 10. sıraya yükselmesi oldu. Activision, yeni oyun duyurusunu yaparken bile önceki oyunlarının satış rakamlarını olumlu yönde etkilemeyi başarıyor.

Listede yıllardır var olmayı başaran GTA V ise 9. sırada yer almış. GTA V’in çok yakın zamanda 95 milyonun üzerinde bir satış yakaladığını öğrenmiştik. İşte tam liste:

1)God of War
2)FIFA 18
3)Hyrule Warriors: Definitive Edtion
4)Donkey Kong Country: Tropical Freeze
5)Far Cry 5
6)LEGO Marvel Super Heroes 2
7)Assassin’s Creed Origins
8)Mario Kart 8 Deluxe
9)GTA 5
10)Call of Duty: WW2