Sam Leaderboard
YAZAN Utku Çakır

Game Pass'in marifetleri mi?

 6 gün önce piyasaya sürülen ve en basit tabiriyle ‘üs kurmalı zombi-aksiyon oyunu’ diye özetleyebileceğim State of Decay 2, şimdiden toplam 1 milyon oyuncuya ulaşmış durumda. 

State of Decay 2 Grafik İnce Ayar Rehberi

Microsoft’un açıklamasına göre, oyun bu sayıya çıkışından sadece iki gün sonra ulaşmış. Tabii ki burada altını çizmem gereken bir durum var; bundan böyle çıkacak olan her Microsoft destekli oyun da olacağı gibi, State of Decay 2 de Game Pass sisteminde yer almakta. Microsoft’un XB1 için başlattığı Game Pass, Netflix benzeri bir aylık üyelik sistemi. Ayda 30 TL vererek katalogtaki oyunları üyeliğiniz devam ettiği müddetçe sınırsız bir şekilde oynayabiliyorsunuz. State of Decay 2 ve Sea of Thieves gibi Microsoft’un dağıtımcılığını üstlendiği oyunlar aynı zamanda PC’de de oynanabilmekte.

State of Decay 2 kritik anlamda beklentilerin altında kaldığını da belirtelim. Oyun, bu haberi yazdığım esnada, OpenCritic’te 100 üzerinden 68 not ortalamasına sahipti. Biraz geçikse de (Detroit sana bakıyorum!) bizim incelememiz de yarın yayınlanmış olacak. Fikirlerimi orada detaylıca görebileeksiniz ama şimdilik oyunu hiç beğenmediğimi söyleyebilirim.

İLGİLİ BÖLÜMLER