Bethesda Yeni Fallout Oyununu Mu Duyurdu?

YAZAN M.İhsan Tatari

Please stand by

Dakikalar önce Bethesda’nın tüm sosyal medya hesaplarından bir video paylaşıldı: Üzerinde “Please Stand By” (Lütfen Beklemede Kalın) yazan, Fallout oyunlarıyla özdeşleşmiş o meşhur televizyon ekranı…

 

 

Doğal olarak bu video internete bir atom bombası gibi düştü. İnsanlar bir anda teoriler üretmeye başladılar. Bethesda bize neyin sinyalini veriyor olabilirdi?

Akla gelen ilk ihtimal tabii ki Fallout 5 oluyor. Hazır E3 ufukta görünmüşken ve herkes Bethesda’dan yeni bir oyun duyurmasını bekliyorken nasıl gelmesin ki? Öte yandan (bence) düşük bir olasılık bu. Zira stüdyonun şu sıralar Elder Scrolls 6’ya odaklandığını (ya da odaklanmasını umduğumuzu) hepimiz biliyoruz.

İkinci teori, bu duyurunun Fallout 4’ün Switch sürümüne ait olduğunu ileri sürüyor. Gel gelelim bu kadar basit bir iş için ortalığı böylesine karıştırırlar mı bilemiyorum doğrusu.

> E3 2018 Konferans Günleri ve Saatleri

Üçüncü teori, Fallout 3’ün remastered versiyonunun duyurulacağı ve Switch de dâhil olmak üzere tüm modern sistemlere getirileceği yönünde. Paralı mod desteğiyle birlikte elbette… Ki sanırım en gerçekçi teori de bu.

Son olarak Bethesda’nın E3’te Fallout Shelter’ın devamını ya da ona benzer yeni bir mobil oyun duyuracağını söyleyenler de var.

Bir de Obsidian’in Fallout 4’e New Vegas tadında yeni bir yan oyun çıkaracağını umalar var ama o kadarı Polyanna’yı bile geride bırakacak bir iyimserlik oluyor artık. Bilhassa da Pillars Of Eternity 2’nin daha yeni çıktığı düşünüldüğünde…

Ek: Son saniyede Obisidian’den bu konuyla ilgili bir tweet geldi: “Bizimle alakası yok.”

 

 

Peki, sizce neyle alakalı olabilir bu duyuru?

İLGİLİ BÖLÜMLER