YAZAN Eser Güven

Diablo geliyır

Bugüne kadar olası bir yeni Diablo haberi ile ilgili çok sayıda haber yaptık, Blizzard ne zaman yeni bir iş ilanı açsa "işte bu sefer Diablo 4 geliyor" herhalde diye düşünüyorduk ama Blizzard ser veriyor, sır vermiyordu. Hatta BlizzCon 2017'de buna dair bir açıklama yapılmasını umarken "bu sene Diablo ile ilgili bir duyuru olmayacak" dediler.

Ancak Blizzard'ın yayınladığı son iş ilanıyla iş kesinleşti, Blizzard şu anda ismini açıklamadığı YENİ bir Diablo oyunu üzerinde çalışıyor! Bu seferki ilan öncekiler gibi muallak değil, çünkü öncekilerde acaba Diablo 3 ekibine mi alıyorlar, acaba Diablo'nun Switch portu için mi eleman arıyorlar diye şüpheye düşüyorduk. Yayınlanan son ilanlarda açık açık "yeni ve açıklanmamış bir Diablo projesi üzerinde çalışıyoruz" deniyor.

Blizzard'ın açtığı ilanlar Zindan Çizerleri, Ortam Çizerleri ve Teknik Çizerler arıyor.

> Diablo 4 ve Overwatch 2 Geliyor Olabilir

Artık ok yaydan çıktığına göre daha net spekülasyonlar yapmaya başlayabiliriz. Bir kere bunun bir port olduğunu düşünen yoktur herhalde. Akla gelen ilk oyunlardan biri Diablo 2 Remaster oluyor ama aradan geçen bu kadar sürenin ardından Diablo 4 yerine Diablo 2 Remaster duyurulması heyecanı arttıracak değil de düşürecek bir gelişme olur gibi. Elbette ben de günün birinde Diablo 2 Remaster oynamayı çok isterim, ama bunun için önce Diablo 4'ü aradan çıkarmaları çok daha mantıklı olur.

Blizzard'ın bu yeni oyunu E3 2018'de duyurmasını beklemiyoruz ama BlizzCon 2018? İşte orada dananın kuyruğu kopacak diyorum.

> Cehennem'e İndiğimiz Oyunlar