CDPR, E3 Öncesi Cyberpunk 2077 Markasını Tescilledi

YAZAN Eser Güven

Oyun 2077 de çıkacak deseler komik olmaz mı?

Şüphesiz ki çoğumuzun E3 2018'i bekleme sebeplerinin başında Cyberpunk 2077 geliyor. Tamam, özellikle Sony konferansı da bomba gibi olacak ama PS4 sahibi olmayanları da düşünmek lazım, değil mi? CD Projekt Red'in aksiyon RYO'su Cyberpunk 2077, E3 2018'in en büyük isimlerinden biri olacak ve oyunun ne durumda olduğunu görmek için cidden can atıyoruz. İşte bu büyük fuar öncesi CDPR'dan hamle geldi ve stüdyo Avrupa Birliği Fikrimülk Ofisi'ne başvurarak Cyberpunk 2077 ticari markasını tescilledi.

Bu ticari marka tescili yalnızca video oyun olarak değil, bu ismin ticari ürünlerde de kullanılmasını planladıklarını gösteriyor. Hatta belgede iyice ileri gidip olası "eğlence parkı ve lunapark hizmetleri" de kapsama alınmış. Yani ileride distopik, cyberpunk temalı lunapark eğlenceleri ve aletleriyle karşılaşınca şaşırmamak lazım.

> E3 2018'de Göreceğimiz En Bomba Oyunlar

> Cyberpunk 2077’nin E3’te Yer Alacağı Kesinleşti!

Belgede ilginç olan bir diğer nokta ise CD Projekt Red'in markayı bir "sanal gerçeklik oyun yazılımı" olarak da kullanma haklarını almış olması. Bazı söylentilere göre oyunun birinci şahıs perspektifinden oynanıyor olabileceğini öğrenmiştik, bu da oyunun ileride VR versiyonunun yayınlanacağına dair bir işaret de olabilir.

CDPR'ın E3 2018 öncesinde böyle bir hamlede bulunması fuarda Cyberpunk 2077 ile ilgili nelerin gösterileceğini daha da merak etmemize neden oldu. Bu konuda çok sayıda rivayet var, kimse tam olarak bir şey bilmediği için hepsi de söylenti boyutunda kalıyor. Oyunun 1 saatlik demosunun kapalı kapılar ardında basına gösterileceğini iddia edenler de var, fragman ve ekran görüntüleri gösterileceğini söyleyenler de. Sorularımızın cevabını almamıza neyse ki az kaldı, 2077 dediğin nedir ki, göz açıp kapayıncaya kadar gelir.

İLGİLİ BÖLÜMLER