YAZAN Billur Dalak

Moon Knight yine gündemde

Steven S. DeKnight son zamanlarda Pacific Rum Uprising ile konuşulsa da aslen Daredevil'ı televizyona taşıyan isim olarak tanınıyor. Onun baş yazarlık üstlendiği sezon da Daredevil'ın en başarılı olduğu dönemdi. Görünen o ki DeKnight çizgi roman karakterlerine doymamış. Aksine bir başka Marvel kahramanı olan Moon Knight'ın dizisini çekmek istiyor.

Bildiğiniz gibi Marvel ve Netflix şimdiye kadar The Defenders üyeleri ve The Punisher'ı televizyona uyarladı. Fakat Marvel ile Netflix arasındaki anlaşma son buluyor. Disney kendi internet platformunu kurmak ve Netflix'e rakip olmak istiyor. Dolayısıyla Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist ve The Punisher'ın maceraları yakın gelecekte son bulacak. Fakat bu durum Steven S. DeKnight'ın hevesini kırmamış gibi görünüyor. Aksine Moon Knight'ı da uyarlamak istediğini şu sözlerle ifade ediyor:

"Moon Knight'ı uyarlamayı çok isterim. Aslında Marvel dünyasında sevdiğim çok fazla karakter var. Benim açımdan tek sorun çalışma programım olabilir. Şu sıralar fazlasıyla sıkı çalışıyorum. Daredevil için imza attığımda Iron Fist ve The Punisher'la da ilgilendiğimi söylemiştim. İkisine de bayılıyorum. Şimdi biraz da Moon Knight görebiliriz diye düşünüyorum. Harika bir karakter!"

Bu sözlerden anlıyoruz ki Steven S. DeKnight'ın beklediği tek bir şey var: Marvel'ın kendisine proje teklifiyle gelmesi. Bakalım, kim bilir belki Disney böyle bir diziyi kendi internet platformuna eklemek ister.

İLGİLİ BÖLÜMLER