Battlefield V'in Açıklanan Sistem Gereksinimleri Doğru Değilmiş

YAZAN Eser Güven

O sistemle anca BF1 oynarsınız mı demişler?

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta Battlefield V'in sistem gereksinimlerinin belli olduğu haberini vermiştik ve orada "Battlefield V'in minimum sistem gereksinimleri ilginç biçimde Battlefield 1 ile aynı" demiştim. Bu ilginç durumun sebebi ortaya çıktı, çünkü yayınlanan sistem gereksinimleri gerçeği yansıtmıyormuş.

Electronic Arts'tan Daniel Mitre, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Battlefield V için yayınlanan minimum PC konfigürasyonunun doğru olmadığını, henüz Battlefield V için minimum veya önerilen konfigürasyonları açıklamadıklarını söyledi. Daniel Mitre'nin isminin Van Vitre şeklinde görünüyor olması şaşırtmasın, kendisin Battlefield V için profilindeki her kelimeyi V ile başlayacak şekilde değiştirmişti.

> Battlefield V'te Premium Pass Yer Almayacak - Haritaların Hepsi Bedava

Bu açıklamanın ardından Origin üzerinden yayınlanan sistem gereksinimleri kısmı kaldırılmış ve yerine "yakında açıklanacak" ibaresi getirilmiş. Yani artık "bilgisayarım Battlefield 1'i çalıştırıyordu, Battlefield 5'i de rahatça çalıştırır" diye düşünmemeniz lazım, her an abartı sistem gereksinimleriyle karşılaşabiliriz çünkü.

Electronic Arts'ın E3 basın konferansı 9 Haziran Cumartesi günü, Türkiye saatiyle 21:00'de başlayacak. Bu konferans sırasında Battlefield V ile ilgili yeni bilgiler alma ihtimalimiz de çok yüksek.

Battlefield V, 19 Ekim'de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.