YAZAN Billur Dalak

Alışık olmadığımız türden bir transfer haberi...

Hayal kırıklığına dönüşen ilk filmden sonra Warner Bros'un yeni bir Suicide Squad filmi çekmek istediğini biliyoruz. Sonunda bu proje cephesinde önemli bir gelişme yaşandı. Filmin senaryosunu kimin kaleme alacağı ortaya çıktı. Fakat yapılan açıklama hiç beklediğimiz yönde olmadı.

Bildiğiniz gibi ilk Suicide Squad filmi fragmanıyla büyük heyecan yaratsa da beklentileri karşılamayı başaramamıştı. Fakat bu Warner Bros.'u yıldırmadı. Yönetmen David Ayer'in yerine başka bir isim bulup yola devam etmeye karar verdiler. Kısacası Suicide Squad 2'nin geleceği bir süredir belli. Fakat uzun zamandır bu konuda net bir adım atılmıyordu. Sonunda senaryoyu yazacak isimlerin bulunmasıyla rahat bir nefes alacaktık ki, bu gelişme sandığımızdan daha kafa karıştırıcı bir hal aldı. Fox'ta ekrana gelen Gotham'da seyrettiğimiz Todd Stashwick'in Suicide Squad 2'nin senaristlerinden biri olacağı ortaya çıktı. İşin enteresan yanı ise Todd Stashwick'in daha önce senaristlik deneyimi olmaması. Kısacası Warner Bros. ona senaryoyu emanet etmeye nasıl karar verdi hiçbir fikrimiz yok.

Bakalım Gotham'da Richard Sionis (The Mask) karakterine hayat veren oyuncu ortaya iyi bir iş çıkartmayı başarabilecek mi? Son olarak hatırlatalım, henüz filmin vizyon tarihi belli değil ancak 2019 senesi içinde izleyici karşısına çıkacağı tahmin ediliyor. Onca iş bu kadar kısa sürede nasıl halledilecek, merak içindeyiz.

İLGİLİ BÖLÜMLER