YAZAN Erdem Ünlü

Evet yayınlandı, hem de hiç habersiz.

EA, E3 2018 konferansı sırasında Unravel 2'nin oldukça ilgi çekici oynanışını ve yeni co-op sisteminin nasıl olduğunu gösterdi ve ardından birden oyunun şu an yayınlandığını duyurdu!

Unravel Two videosunda ipliklerin aramızdaki bağı nasıl temsil ettiğini ve bu yeni deneyimde bu bağın daha güçlü olduğunu anlatırken birden yeni mavi karakterimiz ortaya çıktı. Oyun hayatta yeni bir sayfa açmak, pes etmemek, birlikte olmak ve umut etmek ile ilgili olacak ve sevimli kalmaya devam edecek. Bunu oynanış videosundan da çok iyi görebiliyoruz.

Oyunu hem tek kişi hem de co-op modunda oynamak mümkün olacak, tek kişi oynarken iki karakter birleşerek tek karakter gibi yönetilebilecek ve bulmacalara (bulmacaların hepsi iki karakterle çözülecek) geldiğinde karakterleri tekrar ayırarak yönetebileceğiz. Oynanış oldukça güzel gözüküyor açıkçası ve co-op kısmı da acayip eğlenceli gibiydi. Oynanışın ardından tatlı bir fragman daha izledik.

Fragmanın ardından sanki hiçbir şey olmamış gibi, "ee bu arada oyun çıktı haberiniz olsun" denildi. Unravel 2'nin yayınlandığı platformalar ise PS4, Xbox One ve PC.

Unravel 2'ye ek olarak, A Way Out'u örnek göstererek bağımsız stüdyoların ne kadar başarılı olabileceğinden bahsedip Jo-Mei isimli bağımsız bir stüdyonun geliştirdiği Sea of Solitude da duyuruldu. Berlin merkezli Jo-Mei isimli stüdyonun geliştirdiği oyun, yalnızlık başta olmak üzere insanların sahip oldukları karanlık duygulara ve bu duyguların onları nasıl birer canavara dönüştürebileceğinden bahsedecek. Sea of Solitude'un yazarı ve yaratıcı yönetmeni Cornelia Geppert, oyundaki her şey kurgusal bir dünyada geçse de, hepsinin yaşanmış şeyler olduğunu ve her insan kendisine ait hisler bulabileceğini söylüyor. Oyun korku, yalnızlık, özlem gibi duygulara odaklanacak ve amacımız ise canavara dönüşen karakterimize insanlığını geri kazandırmak olacak. Sea of Solitude'un çıkış tarihi için ise 2019'un ilk ayları denildi.

İLGİLİ BÖLÜMLER