YAZAN Utku Çakır

Gears Funko Pop’a hazır mıyız?

 Microsoft E3 2018 konferansında üç yeni Gears of War oyunu duyurdu. Fakat eminim ki hepimizin en çok ilgisini çeken, dördüncü oyunun hikâyesini devam ettirecek ‘Gears 5’ olsa gerek. Onun için önce ondan başlayalım.

Oyunun hikâye detayları hakkında çok fazla bir şey bilmiyoruz ama yayınlanan 4.30 dakikalık videoda karşımıza oldukça 'arkadan dost bıçaklamalı, kavga gürültülü ve kişisel' bir Gears of War oyunu var gibi gözüküyor.

Oyunun çıkış tarihi için şimdilik ‘2019’ denilmekte. PC ve Xbox One için piyasaya sürüldüğünde, diğer tüm Microsoft fikri mülklerinde olduğu gibi, Gears 5 de Game Pass'e eklenecek.

Microsoft’un üstümüze bıraktığı ikinci oyunsa, ‘Gears Tactics’ adında, PC’ye özel sıra tabanlı strateji oyunu. Biliyorsunuz Microsoft aksiyon serilerine strateji yan oyunları yapmayı seviyor (bakınız, Halo Wars).

Tanıtılan 3. ve son Gears of War oyunuysa herkesi bi' yarım saniye bug’a soktu. Funko Pop temalı oyun 'Gears Pop', seriyi mobile taşıyacak. Bu konuyla ilgili ne diyeceğimi bilemedim. Alttaki ufak fragmanı izleyerek kararınızı siz verirsiniz :)

İLGİLİ BÖLÜMLER