Cyberpunk 2077’nin İlk Uzun Soluklu Fragmanı Görücüye Çıktı!

YAZAN M.İhsan Tatari

Babanıza söyleyin, CDPR binasından falan çıkmasın

Hem The Witcher oyunlarıyla hem de muazzam oyuncu dostu politikasıyla kalbimizde kocaman bir yer edinen CD Projekt RED uzuuuuuun zamandır en bir büyüğünden merakla beklediğimiz yeni oyunu Cyberpunk 2077’nin ilk fragmanını yayınladı.

Microsoft’un muazzam E3 2018 konferansının sonunda (15’i exclusive, 50 oyun göstermek nedir arkadaş?), tam da sunum bitmiş gibi olurken bir anda ışıkların kesilmesi ve sanki bir hacker ekranı ele geçirmiş gibi süper bir efektle, muazzam bir sunumla başladı video.

Daha sonrasında oyunun Amerika’nın Night City (Gece Şehri) adlı bir bölgesinde geçtiğini, yoksulluğun had safhada olduğunu ama yine de herkesin bu şehirde yaşamak istediğini söylüyor baş karakterimiz. Ardından şehre ve barındırdığı teknolojilere dair ardı ardına sahneler geçiyor gözümüzün önünden. Biyonik bacaklı basketçiler, sayborg fahişeler, matrikse bağlananlar, uçan arabalar ve daha neler neler…

Oynanış açısından pek bir şey göremedik gerçi. Ve fragman yayınlanan ilk videoya göre daha aydınlık, daha renkli görünüyor. Ek olarak baş karakterimizin yakasında “Samurai” yazdığı dikkatimizden kaçmadı. Hemen akıllara Shadowrun serisinden sokak samurayları geliyor doğal olarak. Arabamızın (markası Roach mu acaba?) kullanılabilir olup olmayacağını da merak ediyorum doğrusu…

CDPR bunun yanı sıra gösterimin hemen başında, saniyenin çok kısa bir zaman dilimi süresince ekranda oyun kodları yayınladı. Ve o kodları deneyenler The Witcher 3 ile ek paketlerine ücretsiz sahip oldular. Bu adamları sevmeyelim de ne yapalım?

 

 

Cyberpunk 2077 önümüzdeki yıllarda PC, PS4 ve Xbox One için çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER