Sam Leaderboard Tedx

Cyberpunk 2077 Fragmanında CDPR’dan Gizli Mesaj Var

YAZAN M.İhsan Tatari

You have 1 unread hidden message

Hatırlar mısınız bilmem, The Witcher 3’ü deli gibi beklediğimiz zamanlarda CDPR hemen hemen yayınladıklar her büyük videonun içine bir tane gizli mesaj ekler ve dikkatli hayranlarına küçük bir mektup yollamayı ihmal etmezdi. Gelenek bu yıl da bozulmadı ve Cyberpunk 2077 fragmanının en en en en sonunda, çok kısa bir anlığına kırmızı kırmızı harflerle yazılmış bir mesaj karşıladı bizleri. İşte çevirisi:

“Cyberpunk 2077’yi geliştirme planımızı duyurmamızın üzerinden 2077 günden fazlası geçti. Bir CGI videosu yayınladı, birkaç röportaj verdik ve sonra… karanlığa gömüldük. Bu tür şeylerin normal prosedürü budur: bir oyun duyurur, sonra çenenizi kapar, kolları sıvar ve çalışmaya başlarsınız. Öncesinde size The Witcher 3’ü ve ek paketlerini sunmak istiyorduk, bu yüzden sessiz kalma periyodu planladığımızdan daha uzun sürdü. Bunun için özür dileriz.

“Blood And Wine’ı tamamlar tamamlamaz CP2077 üzerinde tam gaz çalışmaya başladık. Ama sessiz kalmaya devam etmeyi seçtik. Peki neden? Bir noktada, elimizde sadece gösterebileceğimiz bir şey olduktan sonra oyun hakkında konuşmaya devam etme kararı aldı. Çünkü çok uzun bir süredir sabır(sızlık)la beklediğinizi biliyorduk ve nasıl olsa ne yapsak satacak şeklinde düşünen kimseler olarak görülmek istemedik. Tam tersine, bu bize ekstra motivasyon verdi. Heyecanınız (hype) gerçekti, o yüzden dökülen ter ve göz yaşları da gerçek olmak zorundaydı :).

“Ama sadede gelelim. Gün bugündür. Eğer bu yazıyı görüyorsanız fragmanı da gördünüz demektir. Cyberpunk vizyonumuzu… Amerika’nın parçalara ayrıldığı, mega-şirketlerin sosyal hayatın tüm açılarını kontrol ettiği ve geri kalan her şeye çetelerin hüküm sürdüğü alternatif bir gelecek. Ve her ne kadar bu dünya adrenalin dolu olsa da araba kovalamaca sahnelerinin ve silahların sizi kandırmasına izin vermeyin. Cyberpunk 2077 tek kişilik, hikâye bazlı, gerçek bir RYO. Kendi karakterinizi yaratabilecek ve… eh, geri kalanını E3’teki standımızda göstereceğimiz şeylerden öğreneceksiniz. İlk bakış yazıları için gözünüzü açık tutun!

“Bitirmeden önce, muhtemelen bazı sorularınız vardır, değil mi?

Ne zaman? Oyunu sadece hazır olduğunda yayınlayacağımızı söylediğimizde ciddiydi. O zamana nazaran artık çıkış tarihine çok çok daha yakınız :), ama henüz kesin bir tarih vermek için erken, o yüzden biraz daha sabretmeniz gerekiyor. Bizi yönlendiren tek şey kalite. Bağımsız bir stüdyo olmanın ve kendi oyununuzu satabilmenin güzel yanlarından biri de bu.

Ne kadar büyük? Ciddi anlamda büyük ama… dürüst olmak gerekirse şu anda hiçbir fikrimiz yok. Her şeyi bir araya getirdiğimizde ne beklemeniz gerektiğini size söyleyeceğiz. Ve bunu ön siparişlerden falan bahsetmeye başlamadan yapacağımıza söz veriyoruz.

Bedava DLC/Genişleme Paketi/Kopya Koruma olacak mı? The Witcher 3’te gördüklerinizden daha azını beklemeyin. Kopya korumaya gelince, CP 2077 PC’de %100 korumasız olacak.

Peki ya mikro-ödeme olacak mı? Tek kişilik bir rol yapma oyununda mı? Kafayı mı yediniz siz?

"Bir kez daha sabrınız için teşekkürler. Eğer bir dakikanız varsa Cyberpunk’ın internet sitesini ziyaret edin ve (herhangi bir konuda) bizimle görüşlerinizi paylaşın. Yazdığınız her şeyi okuyor ve ciddiye alıyoruz.

"Sevgiler, CD PROJEKT RED Ekibi"

cyberpunk-2077-001

Büyütmek için üstüne tıkalayabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER