Fallout 76 Komple Online Olacak - Oynanış Fragmanı Yayınlandı

YAZAN Utku Çakır

Bakalım nasıl bir şey ortaya çıkacak?

 Eski Falloutcular, yeni ‘online oyun sevmeyenler’, size kötü bir haberimiz var: Fallout 76 komple online olacak. Bu durum her ne kadar özü itibariyle kötü olmasa da, klasik Fallout deneyimine alışmış oyuncular, 76’nın değişen mekanikleri ve dünyasında istediklerini bulamayabilir.

Bethesda’nın E3 2018 konferansında detaylı olarak tanıtılan Fallout 76, atom bombalarının atılmasından sadece 20 yıl sonra geçiyor. 76. sığınaktan çıktıktan sonra karşımızda bulacağımız dünya, önceki Fallout oyunlarından biraz daha farklı. Her ne kadar oyunun proje lideri Todd Howard’ın söylediğine göre; Fallout 76, önceki oyunun 4 katı büyüklüğünde, ana ve yan görevlerle dolu bir dünyaya sahip olacak olsa da, bu dünya bir sunucuda yaşayacak. Evet sevgili Oyungezerler, bu komple online bir oyun.

Fallout 76 iki ana özelliğe odaklanıyor: Üs kurma ve diğer oyuncularla online oynama. Siz Batı Virgina’da gezerken, karşınıza çıkacak sığınak gezginleri diğer oyuncular olacak. Onlarla isterseniz dost olup düşmanları avlayabilecek, isterseniz de hasım olup loot’larına el koyacaksınız.

Fallout 4’ün ‘çok sevilen’ üs kurma sistemi de 76 ile bir üst seviyeye çıkıyor. Artık üslerinizi haritanın istediğiniz bölgesine kurabilecek ve gerektiğinde komple başka bir yere taşıyabileceksiniz. Fakat bu üsler, diğer oyuncuların gazabından güvende değil. Oyun haritasına dağılmış farklı nükleer fırlatma tesislerini ele geçiren oyuncular, haritanın istedikleri bölgesine nükleer füze atabilecek.

Fallout 76, şu an alışık olduğumuz Fallout’lardan oldukça farklı bir oyun olacağa benziyor. Ama buna rağmen aradığımız Fallout oynanışını bize sunabilecek mi? Bu ve bunun gibi merak ettiğimiz soruların cevaplarını, oyun PC, PS4 ve XB1 için 14 Kasım’da piyasaya sürüldüğünde alacağız.

İLGİLİ BÖLÜMLER