Devolver, Bir FromSoftware Klasiğini Diriltiyor

YAZAN Eser Güven

Amerika'nın mech'leri

Devolver Digital, FromSoftware'in kült klasiklerinden biri olan Metal Wolf Chaos'u Metal Wolf Chaos XD ismiyle yenilemekte olduklarını duyurdu. Orijinal Metal Wolf Chaos 2004 yılında Xbox için yayınlanmış ve kısa sürede bir kült haline gelmişti. Oyun tamamen İngilizce seslendirmeli olmasına rağmen nedense sadece Japonya'da yayınlanmıştı. Oyunu elde etmesi zor olduğundan (Japonya'dakiler için bile) çoğu oyuncu bu oyunu yalnızca videolar ve ekran görüntüleri yoluyla tanımıştı. Devolver Digital ve FromSoftware, geliştirici General Arcade ile bir araya gelerek oyunu tüm dünyayla buluşturmaya karar vermiş.

Metal Wolf Chaos'ta Amerika Birleşik Devletleri'nin 47. başkanı olan Michael Wilson rolündeyiz ama bu başkan, bildiğimiz başkanlara benzemiyor. Kötü kalpli başkan yardımcısı Richard Hawk'ın ihanetine uğrayınca sekreterini yanına alıyor, Metal Wolf ismindeki dev mech kostümünün içine giriyor ve Amerika'yı geri kazanmak için mücadeleye başlıyor. Oyunda mech savaşları, Özgürlük Anıtı'nda rehine krizleri gibi pek çok aksiyon mevcut.

Oyun yenilenmiş görsellere ve geniş ekran desteğine sahip olacak, bu yılın ileriki aylarında Xbox One, PC ve PlayStation 4 için çıkacak. Oyunun Steam sayfasına şuradan bakabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER