Life Is Strange Evreninde Geçen Captain Spirit Herkese Bedava Olacak

YAZAN M.İhsan Tatari

Pikelerden pelerin yapma vakti

Square Enix ve Dontnod Entertainment, geçtiğimiz gece E3 2018’de güzel bir sürprize imza atarak Life Is Strange evreninde geçen The Awesome Adventures of Captain Spirit’i duyurdu. Üstelik oyun tüm platformlarda herkese bedava olarak sunulacak.

Oyunda bir süper kahraman olmayı hayal eden, 10 yaşındaki Chris’i yöneteceğiz. Kendisi oyuncaklarını ve hayal gücünü kullanarak her gün kafasının içinde muazzam maceralara atılan bir çocuk. Ama bir cumartesi günü başına çok gerçekten de oldukça sıra dışı bir olay gelir ve sonra… Sonrası oyunda.

İşin ilginç tarafı The Awesome Adventures of Captain Spirit’in Life Is Strange 2’ye giden önemli bir adım olduğu ve her oynayışta faklı gizemlere denk geleceğimiz söyleniyor.

Anladığım kadarıyla To The Moon’un yapımcısının A Bird Story ile yaptığına benzer bir hamleyle karşı karşıyayız. Chris muhtemelen Life Is Strange 2’de önemli bir rol oynayacak. Yakından bir baksanıza… Yüzü, saç rengi, çilleri… Max’e çok benzemiyor mu sizce de?

The Awesome Adventures of Captain Spirit, 26 Haziran’da PC, PS4 ve Xbox One için çıkacak ve tamamen ücretsiz olarak indirilip oynanabilecek.

İLGİLİ BÖLÜMLER