YAZAN M.İhsan Tatari

The Very Special Alexa Edition

Dün geceki Bethesda konferansının nadir güzelliklerinden biri, Skyrim’in Amazon Alexa’ya çıktığını gösteren ve daha sonrasında Motorola çağrı cihazlarına, Samsung akıllı buzdolaplarına ve mıknatıslı resim tahtalarına geleceğini gösteren parodi videosuydu hiç kuşkusuz.

Ünlü oyuncu Keegan Michael Key’in rol aldığı reklamı izlerken gülmüş ve Bethesda ne güzel de kendisiyle dalga geçiyor diye düşünmüştük. Ama yanılmışız… Çünkü The Skyrim Very Special Edition gerçek. Ve sahiden de Amazon Alexa’ya çıktı.

Duyurunun ardından Amazon’da boy gösteren ürün sayfasına bakıldığında The Skyrim Very Special Edition’ın Alexa için ücretsiz olarak yayınlandığını görebiliyoruz. Ürün açıklamalarında sesimizi kullanarak “dizimizi oklardan koruyabileceğimiz, dağların etrafından dolaşmaktansa direkt tepesine çıkabileceğimiz, ejderhalarla savaşabileceğimiz” ve daha bir sürü şey yazıyor. Tabii bir de Fus Ro Dah var :).

Polygon’da yayınlanan başka bir habere göre The Skyrim Very Special Edition’ı çalıştırmak için ille de bir Alexa cihazına sahip olmanız gerekmiyor. Amazon uygulamasını Android ya da iOS cihazınıza indirip Alexa’yı çalıştırdıktan sonra, “Alexa, open Skyrim,” demeniz yeterli. Ama Amerika dışındaki kullanıcılara kapalıymış, o yüzden bulunduğunuz ülkeyi US olarak değiştirmeniz gerekiyormuş.

Ne diyelim, darısı buzdolaplarının başına…

İLGİLİ BÖLÜMLER