The Division 2’den İki Fragman ve Yeni Bilgiler Geldi – Ücretsiz DLC’ler Yer Alacak

YAZAN Mert Köse

Yeşil Washington

Microsoft’un konferansında 6 dakikalık oynanış videosu ve çıkış tarihiyle karşımıza çıkan The Divison 2 Ubisoft konferansında da beklediğimiz üzere boy gösterdi ve oyunla ilgili yenilikleri öğrenebildik. Washington D.C’de geçecek olan The Division 2, ilk oyundaki olayların başlamasına sebep olan Black Friday saldırısından yedi ay sonrasını konu alıyor. Ayrıca Washington, ilk oyundaki Manhattan’dan %20 daha büyük olacak. Haritada sel basmış ticari alanlardan yerleşim alanlarına farklı yerlere uğrayacağız. Üstelik bazı yerlerde yeşillik hakim.

Oyunun karakter gelişimi de ilk oyuna göre değişmiş. Ulaşabileceğiniz maksimum levele geldiğinizde ve ana hikayeyi bitirdiğinizde crossbow, 50 kalibrelik sniper ve grenade launcher’ı barındıran bir sete sahip olma şansına erişeceksiniz. Bu seti aldığınızda da oyunda özel yetenekler içeren yeni bir yetenek ağacı açılacak.

Duyurunun en önemli kısmı ise oyunda artık 8 kişilik raid’lerin yer alabilecek olması. Ayrıca oyun çıktıktan sonraki süreçte üç aylık aralıklarla gelecek olan Year One bölümleri de oyunun sahiplerine ücretsiz olarak verilecek. Üstelik bu bölümler senaryo odaklı olup yeni oyun modları da içerecek. Kulağa hoş gelen hareketler bunlar.

The Division 2, 15 Mart 2019’da PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya çıkacak. Sizi konferansta gösterilen iki adet fragmanla baş başa bırakıyorum:

İLGİLİ BÖLÜMLER