YAZAN M.İhsan Tatari

Sinixter Six iş başında… gibi

Insomniac Games tarafından (Ratchet & Clank, Sunset Overdrive) tarafından PS4 için özel olarak geliştirilen Marvel's Spider-Man oyunu, Sony’nin nefes kesen E3 2018 konferansında gözlerimizi şenlendiren bir başka oyundu.

İki yıldır geliştirilme aşamasında olan oyunun bu seferki videosunda Yuriko’yla beraber Ryker Adası’nın yakınlarındaki süper güvenlikli Raft hapishanesine gidiyoruz ve Spidey’in en azılı düşmanlarından bazılarının mahkûmları serbest bırakışına şahit oluyoruz. Önce Elektro çıkıyor karşımıza, ardından Gergedan, sonra Akrep, sonra da Akbaba… Evet, bariz bir şekilde Sinister Six’in (Zalim Altılı) üyeleri var karşımızda. Tek farkı Kum Adam ile Doktor Ahtapot’u göremememiz… Onların yerine Mister Negative ile en sonda kimliği belirsiz birini görüyoruz.

Tabii bunun yanı sıra dövüş ve aksiyon sahnelerine de bol bol şahit oluyoruz. Batman’in Arkham serisiyle başlayan dövüş mekaniğini çok çok iyi kullanıyor oyun. Spidey de her zamanki gibi makineli tüfek hızında konuşup esprileri patlatıyor :).

Bunun yanı sıra konferanstan sonra açık dünya olarak tasarlanan New York şehrinde ağ attığımız yerler de gösterildi. Tıpkı Spider-Man 3 oyununda olduğu gibi binaların arasında özgürce dolaşabiliyor, haritadaki yan görevleri yapabiliyor, toplanılacak eşyaları arayabiliyoruz. Ek olarak Spidey’in kemerindeki ağ bombası, iki kişiyi birbirine veya bir duvara çarptıran başka bir zamazingo gibi aletleri de görüyoruz.

Konuşmanın bir noktasında Spider-Man’in 8. yılında olduğunu ve artık usta bir suç savaşçısına dönüştüğünü de öğreniyoruz.

Marvel's Spider-Man, 7 Eylül 2018’de sadece PS4’e çıkacak (Böhü…)

İLGİLİ BÖLÜMLER