Resident Evil 2 Remake, 2 Videoyla Birden Resmen Duyuruldu

YAZAN M.İhsan Tatari

Racoon City’nin sokakları taştan, Ada sen çıkardın beni baştan

Resident Evil serisinin belki de gelmiş geçmiş en iyi ve en çok sevilen oyunu olan Resident Evil 2, yıllardır süren bekleyişimizin ve yakarışlarımızın ardından nihayet sonuna kadar hak ettiği yeniden yapıma (remake) kavuşuyor!

Sony’nin E3 2018 konferansından sürpriz bir videoyla duyurulan oyun baştan aşağı yenilenmiş grafiklere, yeniden modellenmiş ama aslına sadık karakterlere, zombilere, yaratıklara ve tabii ki Racoon City’nin o karanlık atmosferine sahip.

Videoda sadece Leon, Ada ve Sherry’yi görüyoruz. Ve tabii bir de en sonra başımızın belası Tyrant’ı… E3’te yayınlanan videoya ek olarak Playstation’ın Youtube hesabında ikinci bir video daha paylaşıldı.

Resident Evil 2 ilk çıktığında (1998) biri mavi, diğeri pembe 2 CD’den oluşuyordu. Mavi olan Leon’u, pembe ise Clarie’i temsil ediyordu. Ve hangisini önce takarsanız oyuna o karakterle başlıyordunuz ve oynanış neredeyse tamamen değişiyordu. Muazzam bir şeydi… Dilerim bunda da aynı özellik korunur.

Resident Evil 2 Remake, 25 Ocak 2019’da bizlerle olacak. PS4 dışında hangi platformlara çıkacağıysa şimdili belirsiz. Oyunun PC, PS4 ve Xbox One için çıkacağı kesinleşti.

İLGİLİ BÖLÜMLER