Koei Tecmo, Nioh 2'yi Duyurdu!

YAZAN Eser Güven

İblislerle işimiz bitmedi

FromSoftware'in elinden çıkmamış Souls türevi oyunlar arasında şüphesiz ki en başarılısı olan Nioh bir çok oyuncunun kalbinde özel bir yer kazanmıştı. Sony'nin E3 konferansında karşımıza NioH 2 logosu çıktığında ne kadar sevindiğimizi tahmin edebilirsiniz sanırım. Gösterilen şey yalnızca bir CGI fragmandı, pek de ipucu içermiyordu ama "Death defies you" sloganını görmek bile yetti.

İlk oyunda yolu feodal Japonya'ya düşen ve ilk Batılı samuray olan İngiliz William Adams'ın hikayesini oynamıştık. Fragmanda izlediğimiz kadarıyla ortada Yokai (iblis) formunda bir karakter var, logoda da aynı şekilde iblis boynuzları görüyoruz. Bu da ana kahramanımızın bir şekilde bu tür güçlere sahip olacağı şeklinde yorumlanabilir tabii ki.

> Nioh: Complete Edition - İnceleme

Oyunun hangi platformlara çıkacağı henüz belli değil. Nioh PlayStation 4'e özel olarak yayınlanmış, bir sene sonra ise PC versiyonu ile karşımıza çıkmıştı. Yine bu şekilde süreli bir exclusive durumu olabilir yani.

Oyunu yine Team Ninja geliştiriyor ve ikinci oyunun da en az ilki kadar başarılı olacağını, kendisine bu kadar ün kazandıran özellikleri bozmayacağını düşünüyorum.

İLGİLİ BÖLÜMLER