Splinter Cell'i E3'te Göremedik Ama Ubisoft Umudumuzu Tazeledi

YAZAN Eser Güven

Splinter usta

Geçtiğimiz aylarda Sam Fisher'ın Ghost Recon Wildlands'e konuk olması Splinter Cell iddialarının ortaya çıkmasına neden olmuş, Amazon ve Walmart'tan gelen sızıntılarda da Splinter Cell'in ismini görmemiz de bizi E3 2018'de Ubisoft'un sürpriz biçimde bu oyunu göstereceğine inandırmıştı. Son ana kadar bekledik, şimdi çıkacak, az sonra çıkacak dedik, kapanışı Splinter Cell ile yapacaklar diye düşündük ama beklediğimiz olmadı.

Ubisoft'un CEO'su ve Başkanı Yves Guillemot, E3 2018 konferansının ardından Geoff Keighley'e verdiği röportajda elbette bu soruyla da karşılaştı. Guillemot Splinter Cell markasını çok sevdiğini ve Ubisoft'un bu seriye kesinlikle dönmeyi planladığını net biçimde söyledi. Elbette oyunu görmeyi bekleyen hayranları hayal kırıklığına uğradı ama en azından Sam Fisher'ın dönüşü için kapının açık olduğunu böylece anlamış olduk.

> E3 2018 - Ubisoft Konferansında Gösterilen Tüm Oyunlar

Normalde Ubisoft basın konferanslarının sonunda sürpriz görmeye alışığız. Guillemot bu konudaki soruya da "her zaman bunu yapacağımız diye bir şart yok ki" cevabını verdi. Ubisoft bu sene oyuncu topluluklarını ve oyuncuların geliştiricilerle işbirliğini kutlamaya odaklandıklarını belirtti. Zaten bunun örneğini de Beyond Good & Evil 2'deki Space Monkey Program oluşumunda görmüştük.

Kısacası ortada bir Splinter Cell gerçeği var, ama bir ihtimal E3'e yetişmemiş olabilir. Michael Ironside'ın seslendirdiği bir Sam Fisher'a bizim de kapımız her zaman açık.

İLGİLİ BÖLÜMLER