Tomb Raider’ın Yapımcısı: 'The Last of Us 2’nin Videosu Sahteydi'

YAZAN Utku Çakır

İddialı sözler.

 Biz, Naughty Dog’un, Sony E3 konferansında gösterilen The Last Us: Part II oynanış videosunu ağzımız açık izleyeduralım, Eidos Montreal’in stüdyo yöneticisinden ilginç bir yorum geldi.

Shadow of the Tomb Raider’ı geliştiren Eidos Montreal’in yöneticisi David Anfossi, Naughty Dog’un animasyon şefi Gregory Szrifgiser’ın attığı ‘Naughty Dog= En iyi animasyoncular ve aksiyon tempocuları’ tweet’ine, ‘Ve sahte’ diye cevap verdi. Anfossi sonrasında mesajını silse de, hasar çoktan verilmişti.

Her ne kadar Szrifgiser, Anfossi’nin yorumuna bozulmuşa benzemese de, oyunculardan gelen tepkiler sonucu Anfossi bir özür tweet’i atmak zorunda kaldı. "Merhaba Naughty Dog hayranları.” diye başlayan tweet, şöyle devam ediyor: "Lütfen bana yüklenmeyin, sadece Fransızca konuşan birinden kötü kelime tercihleri. Uncharted ve The Last of Us oyunlarının her zaman büyük hayranı oldum ve The Last of Us 2 listemde. Naughty Dog'un yaptığı şeyler, benim için bir referanstır. Bu durum için özür diliyorum..."

Açıkcası Anfossi’nin ilk tweet’inde yazdığı “Fake” İngiliz de olsan, Fransız da olsan Türk de olsan aynı anlama geliyor. Ortada ‘İngilizcem kötü, kusura bakmayın’lık bir durum olduğunu sanmıyorum. Kişisel fikrim, Shadow of the Tomb Raider’ın oldukça zayıf E3 oynanış videosundan sonra gelen The Last of Us 2 videosu Eidos Montreal’de birilerinin sinirlerini bozmuş.

İLGİLİ BÖLÜMLER