YAZAN Eser Güven

Anthem Effect

BioWare'in bu aralar yoğun biçimde Anthem'e odaklandığını biliyoruz, yine de oyunun yapımcılarıyla yapılan röportajlarda bazen ilginç bilgiler de ortaya çıkabiliyor. Anthem'in baş yapımcısı Mike Gamble, Eurogamer'a verdiği röportajda Anthem dışındaki oyunların durumu hakkında da ufak bir bilgi verdi.

"Anthem'in ne olduğu konusunda açık olmamız çok önemli. Bu tek başınıza bir koridorda adam vuracağınız bir oyun değil, bu seriler bizim için çok önemli olsa da bir Mass Effect oyunu değil, bir Dragon Age oyunu değil. Şu anda üzerinde çalıştığımız çeşitli projeler var. Bir ekibimiz bir yandan Dragon Age oyunu üzerinde çalışıyor, Mass Effect kesinlikle ölmüş değil, ama Anthem farklı. Biz de bu farklılıkları öne çıkarmak ve co-op oynanışın ne büyük bir farklılık yarattığını anlatmak durumundayız".

Mass Effect kesinlikle ölmüş değil... Bunu öğrenmek iyi oldu.

Gamble'ın bu sözleri Casey Hudson'ın daha önceki sözleriyle de örtüşüyor. Hudson da şu an BioWare'deki büyük çoğunluğun Anthem üzerinde çalıştığını ama kendisinin bir noktada Mass Effect'e dönmek istediğini vurgulamıştı.

Mike Gamble, Mass Effect: Andromeda'da yaptıkları hatalardan ders çıkardıklarını ve öğrendiklerini Anthem'de uyguladıklarını da söylüyor ve konuyu yine Mass Effect'e getiriyor. "Biz, serinin yaratıcıları olarak, Mass Effect'in geleceğinin olmasını istiyoruz. Ama tüm bunlar Anthem'den sonrası için."

Şu Anthem hele bir aradan çıksın da yeni Dragon Age ve Mass Effect hakkında daha çok şey duymaya başlayalım. Eurogamer'ın Mike Gamble ile yaptığı röportajın tamamına şuradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER