Fallout 76’da İnsan NPC’ler Yok – Herkes Gerçek Oyuncu Olacak

YAZAN Utku Çakır

Bu oyunu gözüm bir yerden ısırıyor ama...

 Fallout 76’nın komple online olacak olması ve tüm oyunun server üzerinden oynanacağı haberi, serinin hem eski hem de yeni hayranlarının biraz moralini bozdu desek, az demiş bile oluruz. Son açıklanan bilgilere göre de oyunda insan NPC’ler bulunmayacak. 

Todd Howard her ne kadar Fallout 76’nın, Bethesda’nın önceki oyunlarındaki hikâye odaklı yapıyı devam ettireceğinin sözünü verse de, oyundan gelen son detaylar bunun tersini söylemekte.

Fallout 76 komple online olacağı için, oyunda karşılacağımız insanların hepsi diğer oyuncular olacak. Fallout gibi; görevleri ve dünya inşası, karakter ilişkileri ve diyaloglardan destek alan bir oyunda, NPC’lerin olmayacak olması çok büyük bir eksiklik. Fallout 3, New Vegas, Fallout 4 ve hatta önceki oyunlardaki efsane NPC karakterleri hatırlayın. Bu gibi oyunların ekmek teknesi, o devasa yerleşim birimlerine girip, her bir NPC’nin diyalog ağacını sonuna kadar tüketmektir. Bu olmadan ne yapacağız bilemiyorum.

‘E peki görevleri kim verecek?’ dediğinizi duyar gibiyim. Howard’ın ona da cevabı var. Her ne kadar etrafta insan olmasa da, robotlar ve etrafta bulduğumuz terminallerden görev alabileceğiz. Fakat bu durum bana hiç güven vermiyor. İçimde sanki; Fallout 76’nın görevleri, sadece online oynanışı destekleyici, içi boş getir götürlerden ibaret olacak gibi bir his var. Umarım yanılırım.

Fallout 76, 14 Kasım’da; PC, PS4 ve XB1 için raflardaki yerini alacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER