Avengers Infinity War'un Gişe Hasılatı 2 Milyar Dolara Ulaştı

YAZAN Billur Dalak

Sonunda beklenen gün geldi

Daha Avengers Infinity War vizyona girmeden bu filmin gişede sayısız rekor kıracağını tahmin edebiliyorduk. Bunlardan en önemlisi ise hasılatın 2 milyar dolar sınırını aşması olarak görülüyordu. Sonunda bu bir beklenti olmaktan çıkıp, gerçeğe dönüştü.

Nisan ayının sonunda vizyona giren Avengers Infinity War sadece Amerika'da 656 milyon dolar kazandı. Uluslararası pazarlardaki kazancı ise 1.346 milyar dolara ulaştı. Böylece toplam kazancın 2.002 milyar dolara eriştiğini görüyoruz. Bu sayede Joe ve Anthony Russo kardeşlerin yönettiği üçüncü Avengers filmi inanılmaz bir başarı elde etmiş oldu. Şimdiye kadar sinema tarihinde sadece üç film 2 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı. Bunlar Star Wars: The Force Awakens Titanic ve Avatar. Avengers Infinity War da 2 milyar dolar gişe hasılatı elde edenler arasına hızlı bir giriş yaptı.

Asıl merak ettiğimiz nokta ise şu: Büyük bir heyecanla beklenen Avengers 4'ün 2 milyar dolar kazandırması ne kadar sürecek? Daha da önemlisi bunu izleyicileri memnun ederek yapmayı başarabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

İLGİLİ BÖLÜMLER