Amazon'un The Dark Tower Dizisi Çalışmaları Devam Ediyor

YAZAN Billur Dalak

Amazon'un projeleri heyecanlandırmaya devam ediyor

Stephen King tarafından yaratılan The Dark Tower dünyasının televizyona taşınacağı bir süre önce belli olmuştu. Fakat projeye dair netleşen herhangi bir detay olmaması kafalarda soru işaretleri yaratmıştı. Sonunda Amazon cephesinden endişelerimizi ortadan kaldıracak bir açıklama geldi.

Bildiğiniz gibi Amazon son zamanlarda Orta Dünya'da geçecek olan projesiyle sık sık gündeme geliyor. Fakat platformun yakın gelecekte izleyicilerle buluşturmaya hazırlandığı tek iş Yüzüklerin Efendisi dizisi değil. Bir de The Dark Tower dizisi var. Kısa bir süre önce Idris Elba ve Matthew McConaughey ile beyaz perdeye taşınan bu hikaye büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Dolayısıyla serinin hayranları Amazon'un dizi projesine bel bağlamış durumda. Fakat bu cephede ciddi bir sessizlik hakimdi. Ta ki Amazon stüdyolarının başındaki Jennifer Salke'nin Deadline röportajına kadar. Salke önümüzdeki haftalarda The Dark Tower dizisi için yazılan senaryoyu okuyacağını, gördükleri sonuca göre ilk bölüm onayı verdiklerini duyurabileceklerini ifade etti. Buradan anlıyoruz ki bizim haberimiz olmasa da proje hızla aşama kaydediyor. Heyecan uyandıran bir duyuru yapılmasına oldukça az zaman kalmış olabilir.

Açıkçası The Dark Tower filminin ardından projenin işi oldukça zor. Oluşan negatif havadan kurtulacak iyi bir iş hazırlanması gerekiyor. Bakalım ortaya çıkan sonuç serinin hayranlarını memnun edecek mi?

İLGİLİ BÖLÜMLER