Layers Of Fear Kısa Süreliğine Steam’de Bedava

YAZAN M.İhsan Tatari

Nerede beleş, oraya yerleş

Polonyalı bağımsız oyun stüdyosu Bloober Team tarafından geliştirilen ve 2016’nın en iyi psikolojik korku oyunlarından biri olarak gösterilen Layers Of Fear, Steam’de kısa bir süreliğine bedava oldu. Bir kere eklediniz mi oyun hep sizin oluyor.

Amnesia tarzı bir atmosferi olan oyunda hafiften kafayı sıyırmış, yaşlı bir ressamı yönetiyoruz. Bir bacağı topal olduğu için çok hızlı yürüyemiyor ve akıl sağlığı yerinde olmadığından köşkünde dolaşırken bir kapıyı açtığında, arkasını döndüğünde ya da sadece bir anlığına göz kırptığında kendini bambaşka yerlerde bulabiliyor.

Oyun algımızla feci derecede oynamasıyla ön plana çıkıyordu. Mesela dümdüz bir koridorda ilerlerken arkanızdan gelen bir gürültü duyuyordunuz. Dönüp baktığınızda karşınızda az önce geçtiğiniz koridor yerine kocaman bir duvar buluyordunuz. Tekrar önünüze döndüğünüzde de… o da ne? Bir duvar daha! Biz bu odaya ne zaman girdik yahu? Peki kapı nerede??

Tabii bu şekilde yazarak oyunun atmosferini hakkıyla anlatmak zor. İyisi mi sizi sevgili Sinan’ın vakti zamanında çektiği 20 dakikalık İlk 10 Dakika videosuna alalım.

Layers Of Fear’ı 15 Haziran’a kadar Steam hesabınıza buradan ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER