We Happy Few'da Artık Düzgün Bir Hikaye Modu Da Var

YAZAN Eser Güven

Mutluyuz biz

Hala daha Erken Erişimde olan açık dünya hayatta kalma oyunu We Happy Few'ın hikaye modu sonunda karşımıza çıktı. Aslında E3 Microsoft konferansında oyunun geliştiricisi Compulsion Games'in Microsoft tarafından satın alındığını öğrendiğimizde oyunun çıkış platformları konusunda kafamızda soru işareti oluşmuş ama Compulsion Games hikaye fragmanıyla birlikte hem oyunun çıkış tarihini açıkladı, hem de çıkış platformlarını.

Buna göre We Happy Few 10 Ağustos'ta PC, Xbox One ve PS4 için resmi olarak yayınlanmış olacak. Sanırım bunun Compulsion Games'in PlayStation 4'teki son oyunu olacağını da söyleyebiliriz.

We Happy Few oyuncuları İngiltere'nin kurgusal bir versiyonuna götürüyor ve burada insanlar çöken toplumun içerisinde hayatta kalmaya çalışıyorlar. Bu distopik oyunda insanlar kullanmaları zorunlu olan 'Joy' ismindeki bir hap sayesinde kendilerini mutlu sanıyorlar ve oyunun hikayesi de hap kullanma zorunluluğa karşı çıkma ve geri savaşma üzerine kurulu. Bir nevi Cesur Yeni Dünya desek yeridir.

> We Happy Few, Uyuşturucu Yüzünden Avustralya'da Yasaklandı

Oyunda hayatta kalma, rol yapma ve hatta rogue-like tarzı öğeler bulunacak.

Aşağıda oyunun hikaye fragmanını izleyebilirsiniz:

İLGİLİ BÖLÜMLER